POMEM İşaret Edilen Ay Eylül’dü! Alımlar Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamalarla birlikte, 2018 Eylül ayında 10.000 Polis alımı olacağını duyurmuştuk. Eylül ayının gelmesiyle birlikte, bu soruda cevap bulmaya çok yakın. Detaylar haberimizde.

POMEM İşaret Edilen Ay Eylül’dü! Alımlar Ne Zaman Başlayacak?

Nice gencin hayali olan Polislikle ilgili olarak açıklama yapan Süleyman Soylu, Eylül ayında 10.000 polis alımı olacağını, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edileceğini bildirmişti.

10.000 Polis Alımı Eylül’de!

Süleyman Soylu, 2016 ve 2017 yıllarına nazaran, yaşanan olumsuz durumlar, meslekten ihraç durumlarıyla birlikte, Polis sayısında oldukça düşük bir seviyede olduğunu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de bu açığı kapatması gerektiğini belirtmiştir. Bu sayede, Eylül ayını işaret ederek; 10.000 yeni polis alımı alacağını duyurmuştu. Beklenen gerçekleşirse, bulunduğumuz ay içerisinde, yeni polis alım ilanı yayınlanacak.

Yayınlanacak olan ilanda, eski dönük baktığımız zaman; Ön Lisans Mezunları 2016 KPSS P3 türünden 70, Lisans Mezunları 2018 KPSS P3 türünden 60 puan almaları durumunda başvuru yapabilecekler.

Polis Alımları Nereden Yayınlanacak?

Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen 10.000 polis alım duyurusu, her dönem olduğu gibi, bu dönemde de Polis Akademisi resmi sitesinden yayınlanacak. Ayrıca, yayınlanan duyurunun hemen ardından, sitemizden de detaylara ulaşabilir, net bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 13:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asyis9
Asyis9 - 2 yıl Önce

Kazanamaz Allahın izniyle

61
61 - 2 yıl Önce

Pöh alımı olsun yaş sınırı çıksın bayan alımı yapın bizlerde bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz