POMEM ile TSK Astsubay Alımı Sonuçları Halen Açıklanmadı

​​​​​​​27. dönem POMEM ile TSK Astsubay alımı sonuçları ve diğer detaylar halen kamuoyuna duyurulmadı.

POMEM ile TSK Astsubay Alımı Sonuçları Halen Açıklanmadı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü lisans ve ön lisans mezunu polis memuru, Milli Savunma Üniversitesi Türk Silahlı Kuvvetleri lisans ve ön lisans mezunu astsubay alımı yapıyor. İlanlara müracaatlar sona erdi ve adaylar detayların duyurulmasını bekliyor ancak halen beklenen açıklama iki kurumdan da gelmedi. En çok merak edilen konu 27. dönem POMEM parkuru nasıl olacak değişecek mi? Geçtiğimiz 26. dönem'de adaylar her zamanki parkura çalışırken biranda parkur değişti ve ilk adaylar bu değişim kararından 4 gün sonra sınava girdiler. Bir çok aday mağduriyet yaşadığını dile getirirken parkurdan çok sayıda aday elendi.

Astsubay Taban Puanları Bekleniyor

Astsubay alımında her başvuran sınava çağrılmamaktadır. Alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday Ankara Mamak'a çağrılmakta ve parkura tabii tutulmaktadır. Buna göre KPSS taban puanlarının 2020 KPSS B grubu ilk ataması olduğu için minimum geçen seneye göre 3 puan yüksek kapatması bekleniyor. Çünkü henüz bir kurumda yerleştirme olmadı ve yüksek puanlı adaylar gitsin ya da gitmesin şu anda açılan tüm ilanlara müracaat etmektedir.

POMEM Tahminler Tutmadı

POMEM okullarından 19 Ocak itibari ile staj dolayısı ile adayların okullardan ayrılacağı belirtilmekteydi. Buna göre 15 Ocak ile duyurunun gelmesi ve 20'sinden sonra ise parkur aşamasının başlaması beklenirken tahminler tutmadı. POMEM'den henüz bir duyuru yok ve adaylar ne zaman yapılacağının biran önce açıklanmasını talep etmektedir.

Bizlerde İşin Olsa ekibi olarak biran önce 27. dönem POMEM ile TSK alımlarının sonuçlanmasını talep etmekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 23:50
YORUM EKLE