Polis ve Asker Alımı Yaş Şartı Esnetilsin Talep Ediliyor!

Polis memuru ve askeri personel alımlarında yaş şartı esnetilmesi talep ediliyor. Adaylar yaşın en az 35'e kadar yükseltilmesi istiyor.

Polis ve Asker Alımı Yaş Şartı Esnetilsin Talep Ediliyor!

Ülkemizde bilindiği üzere her sene çok sayıda polis memuru ve askeri personel alımları gerçekleştirilmektedir. İlgili alımlar Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ya da Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı kuvvet komutanlıkları tarafından yapılmaktadır.

Polis ve asker alımlarında bilindiği üzere belirli bir yaş şartı aranmakta olup adayın belirlenen bu yaşı aşmamış olmasına dikkat edilmektedir. Genel olarak yaş şartı 27 ile 28 arasında değişkenlik göstermekte olup adaylar polis alımı ve asker alımında yaş şartının esnetilmesini talep etmektedir.

YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN İSTENİYOR!

Adaylar tarafından İşin Olsa ekibimize gelen yoğun istek üzerine bu özel içeriği sizler için hazırladık. Buna göre adaylarımız yaş şartının esnetilmesini talep ediyor. Özellikle İşin Olsa ekibi olarak çıkartmış olduğumuz polis alımı ve askeri personel alımlarının altından yüzlerce aday yorumlar yaparak yaş şartının yükseltilmesini istemektedir.

Buna göre adaylarımızın talepleri yaş şartının en az 35'e kadar yükseltilmesidir. Yaş şartının Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı kuvvet komutanlıkları tarafından esnetilmesi talep ediliyor. Buna göre pek çok sosyal ağ üzerinden de adaylar imza kampanyaları yaparak seslerini duyurmaya çalışmaktadır. Yakın zamanda yaş şartının yükseltilip, yükseltilmeyeceği konusu üzerine ilgili makamlardan da açıklamanın yapılabileceği ön görülmektedir.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

bizler vatanımız için göreve daima hazırız yaş şartının 35 olmasını istiyoruz

FEYZA
FEYZA - 5 yıl Önce

yaş şartı uygulaması her iş kolunda kaldırılsa çok daha iyi olacaktır.35 40 yaşında kimse emekli olamıyorsa bu yaştakilerin yeniden bir işe girme şansı da olmalı...en verimli zamanlarında koca bir set iniyor önlerine...fırsat eşitliği sağlanmalı..

Umut kara
Umut kara - 5 yıl Önce

Yaş sorunu giderilmeli

Orhan
Orhan - 5 yıl Önce

Esnetin Allah Rızası için

timuçin
timuçin - 5 yıl Önce

Yaş şartının tüm kuvvet komutanlıkları ve jandarma genel komutanlığının da en az 32 ye yükseltilmesini devlet büyüklerimizden talep ediyoruz.Gereğinin artık yapılmasını istiyoruz...

İsmail Güzey
İsmail Güzey - 5 yıl Önce

İnşallah 35 yaş olur

Sadık
Sadık - 5 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesini talep ediyorum

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Polislikte 31aralık tarihi yuzunden başvuru yapamıyoruz yas 30 olmadığı halde mağdur oluyoruz lutfen düzenleme yapın.yaşında 35 olması gerek memurlukta
35 çünkü