Polis Özel Harekat PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM, Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak, PÖH alımına ilişkin resmi olarak tarih duyurusu yapıldı mı?

Polis Özel Harekat PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevleirne devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM farkı sınıfları için polis alımları gerçekleştirmektedir. Açık odluğu tespit edilen sınıflar için polis alımı yapılmakta olup önümüzdeki aylar içerisimde 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM için 10 bin polis alımının yapılması planlanmaktadır.

Buna göre 23. dönen Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'in 10 bin polis alımı, Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yoksa normal polis memuru sınıfı için mi yapılacak net olarak bilinmiyor fakat uzun süredir Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alımlar yapılmadığı için adaylar PÖH alımı yapılmasını talep etmektedir.

PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin polis alımı yapılacağı öğrenildi. En son Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alımlar 19. dönem POMEM kapsamında yapılmıştı ve o alımdan hariç bir daha PÖH alımı yapılmadı. Bu sebepten dolayı adaylar PÖH alımına yoğun ilgi gösterdiği için 23. dönem POMEM'in PÖH için yapılabileceği düşünülmektedir.

Ancak polis memuru alımına ihtiyaçlar duyulduğu için 23. dönem POMEM'in polis memuru sınıfı için yapılabileceği de yüksek ihtimal olarak gözüküyor. 22 Temmuzda yapılacak olan lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'nin sonuçlarının açıklanması ardından ilanların yayımlanması bekleniyor. İlanlar yayımlandığında İşin Olsa ekibi olarak sizlere bilgi vereceğiz.

İlan Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Anlık Bildirim: İşin Olsa Mobil Uygulamamızı İndirin (Android - iOS)

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 21:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
BARTIN
BARTIN - 4 yıl Önce

Kpss şartsız lise mezunu polis özel harekat alımı talep ediyoruz

ibrahim
ibrahim - 4 yıl Önce

2-3 günder bir poh haberlerini ctrl+c , ctrl+v yapip yayinliyorsunuz.. Gundemde yeni haber varmis gibi yeni bir gelisme varmis gibi guncel tarihle haber paylasip insanlari bostan yere umutlandirmayin...!
Gercek haber istiyorsaniz medya olarak calisma yapin .bizler bunu gormek istiyoruz.

Pöh
Pöh - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz

Lise
Lise - 4 yıl Önce

Yaş sınırın 35 olmasını istiyoruz

serdar
serdar - 4 yıl Önce

boy şartı esnetilsin 164 olsun ....

PÖH
PÖH - 4 yıl Önce

LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI TALEP EDİYORUZ

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Yaklaşık 4 5 aydır aynı haberi noktası virgülüne kadar aynı şekilde paylaşıyorsunuz net bişey söyleyin yüzde kaç ihtimalle pöh alımı olur bildirim geldikçe kalp krizi geçirecek gibi oluyorum :)

Kerim
Kerim - 4 yıl Önce

Ulan hem okul okumayayim diyosunuz hem yasim 30 uzeri olsun diyosunuz ve polis olmam istiyosunuz. Arkadaslar. Genc ve sporcu disiplinli arkadaslar alinacak. Oyle ortaoklul.mezunu 30 yasidnda adam polis olamaz 165 boyla