Polis Özel Harekat Alımları Yapılacak Mı? Aranan Şartlar Ne Olacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Özel Harekat alımına devam edecek mi? PÖH alımları yapılacaksa bayanlara kadro verilecek mi ve aranan şartlar ne olacak?

Polis Özel Harekat Alımları Yapılacak Mı? Aranan Şartlar Ne Olacak?
Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonların artmasından dolayı İçişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı çok sayıda güvenlik personeli alım ilanları yayımlamaya başladı. Şüphesiz ki en çok rağbet gören kadrolardan bir tanesi Özel Harekat Polisidir. POMEM 19. Dönem PÖH alımına yurt genelinde toplam 285 bin kişilik müracaat yapıldı.

Bu alımlar için yapılan fiziki yeterlilik sınavları sona erdi ve mülakatlar başladı. Peki yeni alımlar yapılacak mı? Ne zaman yapılacak

ARANAN ŞARTLAR NEDİR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak (mezuniyet seviyesi değişebilir)
Yaş şartı aranacak
KPSS şartı (AYM'de görüşüyor KPSS şartı tekrar aranabilir)
Fiziki kusuru bulunmamak
Sağlık problemi olmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Polis Özel Harekat alımında aranmakta olup adayların bu şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

YENİ ALIMLAR YAPILACAK MI

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonların hız kesmeden devam etmesinden dolayı yeni Polis Özel Harekat alımlarının da gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bayan adaylara kadro ayrılması konusunda da sürekli olarak adaylar talep etmekte olup alımlar yapılırsa bin kişilik bayanlara kadro ayrılması beklenmektedir. KPSS şartının gelmesi istenmese de AYM'de yapılan görüşmeler sonucunda KPSS şartı tekrar gelebilir. Alım ilanının yayımlanması ile sizlere bilgi vereceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
kaan öztürk
kaan öztürk - 3 yıl Önce

kpss şartı olmasın lütfen

kemal
kemal - 4 yıl Önce

yaş sınırın 35 olmasını istiyoruz

yelizzz
yelizzz - 4 yıl Önce

Bayan alimlarda gerceklesmeli minimum lise mezun dahilinde

seda erklç
seda erklç - 4 yıl Önce

şartlar değişmesin lütfen.İlk başta olsaydı şimdi o kadar gencin umudu yerle bir olacak iptal söz konusu olursa.Lütfen alımlar değişmesin.bayan alımlara da yer verilsin

feyza klcarsln
feyza klcarsln - 4 yıl Önce

umarım alımlar iptal edilmez.Yıl içersinde de bayan alımlar gerçekleşir.Lütfen bu hakkı tanıdınız şimdi iptal etmek çok saçma.O kadar insanın hayalleriyle oynanmasın

bilal
bilal - 4 yıl Önce

askerlik yapmadım askerlik şartı kalmaz mı?

zafert
zafert - 3 yıl Önce

Tmm da peki bu slanda terfi payi nedir