Polis Memuruda Bıyık Bırakabilecek!

İçişleri bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı üniformalı olarak görev yapan polis memuruna bıyık bırakmak için birim amirinden yazılı izin almaları yeterli olacak. EGM polis bıyık bırakmak için belirtilen kriterlerden çıkılmaması istenildi.

Polis Memuruda Bıyık Bırakabilecek!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde üniformalı olarak mesleklerini sürdüren polis memurları için bıyık bırakmak için yasak kaldırıldı. 

Bilindiği gibi 2017 yılında Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklanan genelgede üniforma ile birlikte her türlü kolye, künye, bilezik, küpe, madalyon, rozet ve abartılı yüzük ile her türlü sakal ve bıyık bırakılmayacaktır denilerek, üniformalı polis memurunun görev esnasında bıyık bırakmaması gerektiği belirtilmişti. 

Bir internet sitesinde yer alan habere göre polis memurlarının bıyık bırakması için birim amirinden yazılı izin alması gerekli olacak ve yazılı izin alan  polis memuru belirli kriterlere göre bıyık bırakabilecek. Bu kriterlerde ise; bıyık uzunluğunun dudak boyunu geçmemesi, alt uç kısımların dudak hizasından kesilmesi gerektiği gibi şartların bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca polis memuruları diğer memurlar gibi sakal bırakmaları yasak olacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 10:34
YORUM EKLE