Polis Memuru Alımları KPSS'den 50 Puan İle Olabilirmi?

2019 yılında 35 bin polis memuru alınacak. Adaylar yeni polis memuru alımlarında PÖH, PMYO, PAEM, POMEM alımlarının ne kadar olacağını merak ederken, 2018 KPSS'den düşük puan alan adayların yakından ilgilendiren diğer bir konu ise KPSS baraj puanın ne kadar olacağı! 50-60 kpss puanı ile polis alımı olurmu? İşte detaylar..

Polis Memuru Alımları KPSS'den 50 Puan İle Olabilirmi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bir programda 2019 yılında 35 bin polis memuru alınacağını açıklamıştı.

Polis memuru olmak isteyen adaylar PÖH, PMYO, PAEM, POMEM alımlarında dağılımın ne olacağını merak etmekte. Diğer yandan, özellikle 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucundan düşük puan alan adayları yakından ilgilendiren diğer bir konu ise KPSS baraj puanın ne kadar olacağı! Adayların yoğun olarak işin olsa ekibine mesaj atarak ve sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktalar. Buna göre 50-60 Kpss puanı ile polis alımı olur mu?

ADAYLARIN YAŞ VE KPSS ŞARTININ ESNETİLMESİ TALEPLERİ;

https://www.isinolsa.com/images/upload/1212.png

Polis alımlarında Lisans, önlisans mezunu adaylar KPSS puan türlerinden 60 ve 70 ve üzeri puan ile başvuru yapabilmekte. Kamu Personeli Seçme Sınavından geçtiğimiz yıl yapılan sınavlardan başarı oranı daha düşük olduğundan dolayı barajının düşürülmesini isteyen adaylar, Önlisans polis alımlarında 60 KPSS ile başvuru yapabilmeyi, Lisans mezunları ise 50 KPSS puanı üzerinden alımlara başvuru yapabilmek istemekteler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Akkuş
Faruk Akkuş - 2 yıl Önce

Önlsans 60 puan olsun

Jeki
Jeki - 2 yıl Önce

Lisans 50 lütfen lütfen

Gamze Kandemir
Gamze Kandemir - 2 yıl Önce

Bayanlarda boy 160 olsun lütfen...

Boy
Boy - 2 yıl Önce

Boy sorununa düzeltme gelsin düz 165 olsun abi 166.5 boyum çıktı pöhde elendik olucak iş değil . asker olmak vatan korumak için sorun yok ama polis olmuyor ilginç

Furkan akkaya
Furkan akkaya - 2 yıl Önce

Vatan söz konusu bunuda puana göre belirliyorsunuz sözlü sınav mantıklı beden de öyle ama yazılı sınava göre iyi kötü belirlemek çok saçma ya kaldırılmalı eger kaldırılmıyorsa 50 puan yapılmalı çünkü bu iş sokakta yapılır kagıtta değil.

ccc
ccc - 2 yıl Önce

ya boy şartı esnetilsin diyende var.Hep yaş hep puan boya değinin arkadaşım azıcık.JÖH 1,64 Pöh 1,67 yazsanıza

Yağmur
Yağmur - 2 yıl Önce

Önlisans mezunuyum. Polis olmak istiyorum. Hayalimi gerçekleştirmek bu tür sınavlara bağlı olması beni çokk yıprattı. 70puan isteniyor evet çok yüksek puan değil ama heyecan dolayısıyla yapamıyorum. 69puan aldım. Kpss 2yılda bir oluyor zaten. Burdan sesleniyorum yetkililere lütfen önlisans KPSS 60puana düşürülsün. Lisanscılarında 50olsun. Eşitlik olması için. Bunu bize çok görmeyin lütfennn

Yağmur
Yağmur - 2 yıl Önce

Önlisans mezunuyum. Polis olmak istiyorum. Hayalimi gerçekleştirmek bu tür sınavlara bağlı olması beni çokk yıprattı.