Polis Alımlarında Yaş Şartı "1 Ocak" Olarak Değişti!

Polis alımlarında yaş şartı düzenlemesi yapıldı. PMYO alımlarında resmi gazetede yayımlanan düzenleme detayları neler?

Polis Alımlarında Yaş Şartı "1 Ocak" Olarak Değişti!

3 Eylül tarihli resmi gazetede yayımlanan değişikliğe göre Polis Meslek Yüksek Okullarında girişte uygulanan yaş şartı değiştirildi.

YAŞ ŞARTI DEĞİŞTİ

POMEM alımlarında polis adaylarının yaş şartının esnetilmesi taleplerini işin olsa ekibi olarak aktarmaktaydık. 3 Eylül tarihli resmi gazete yayımlanan değişiklikte yeni başvuru yapacak olan adaylar için yaş şartı esnetilmese de yönetmeliğin 8. maddesine göre uygulanan 31 Aralık ifadesinin 1 Ocak tarihi olarak değiştirildiği belirtildi. Bilindiği gibi kamu alımlarında ve  polis adaylarının 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekli olmakta. Yaş üst sınırında ise; sınavın yapıldığı yıl 1 Ocak tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak gerekecek. Ayrıca  PMYO başvurularında istenilen belgelerden bazıları yeni başvurularda alınmayacak. Bu belgeler ise; lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ile şehit - gazi eş ve çocuklarından şehitlik veya vazife malullük belgesi istenilmeyecek. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 02:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 13 ay Önce

ben 2019 girecem 09.03.2001 tarihliyim yas tutarmı

Mikail ARAL
Mikail ARAL - 13 ay Önce

Basvurular ne zaman başliyor