Polis Alımı Şartları Esnetiliyor! Şartlar Nasıl Olacak? Lise ve Önlisans Mezunları Başvuru Yapabilecek Mi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yüz binlerce şartların esnetilmesini bekleyen adaya müjdeli haberi verdi. Polis alımı şartları esnetiliyor. Yeni şartlar nasıl olacak.

Polis Alımı Şartları Esnetiliyor! Şartlar Nasıl Olacak? Lise ve Önlisans Mezunları Başvuru Yapabilecek Mi
Bilindiği üzere EGM Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin polis alımı ilanı yayımlandı. 20. dönem POMEM polis alımında kadınlara da bin kişilik kadro verildi. İlan oldukça ilgi çekti ve yüz binlerce kişi tarafından takip edildi. Bu dönem ki alımlarda rekor başvuru bekleniyordu.

BAŞVURULAR YETERSİZ KALDI

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında 10 bin kişilik polis alımı ilanına sadece 14 bin 500 kişilik başvurunun yapıldığını belirtti ve gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu. Bu talimatların ardından Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında şartların esnetileceğini duyurdu ve adaylara büyük müjdeli haberi verdi.

YENİ ŞARTLAR NASIL OLACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şartların esnetileceğini söyledi peki yeni şartlar nasıl olacak. Buna göre şu an için yeni şartların nasıl olacağına ilişkin her hangi net bir bilgi yok.
  • Mezuniyet Şartı Değişebilir
Başvuruların artması için mezuniyet şartının mutlaka azaltılması bekleniyor. Buna göre lise ve önlisans mezunları da başvuru yapabilir seviyeye indirilebilir.
  • Yaş ve KPSS Şartı
Bilindiği üzere polis alımlarında 28 yaş sınırı konulmaktadır. Bu şartın değiştirilip değiştirilmeyeceği bilinmese de adayların şartın 35 olmasını istiyor ve KPSS puanının da kaldırılması istenmektedir.

20. DÖNEM ALIMA BAŞVURU YAPILIR MI

Şartlar esnetilecek ancak 20. dönem 10 bin polis alımına malesef adaylar başvuru yapamaz. Bu alımlarda halen eski şartlar geçerliliğini korumakta ve adayların lisans mezunu olması gerekmektedir.

DEĞİŞMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ŞARTLARI YORUM ATIN
POLİS ŞARTLARI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem
Meryem - 3 yıl Önce

Yas siniri genisletilmeli 35 olmali

Özcan
Özcan - 3 yıl Önce

Mezuniyet değişsin lütfen lise mezunlarıda katılabilsin

murat
murat - 3 yıl Önce

lise mezunlarıda başvuru yapabilsin

Faruk
Faruk - 3 yıl Önce

Yaş 35olsun.fetö mağdurlupumuz gitsin

bilal
bilal - 3 yıl Önce

lise mezunu polis alımında yaş şartı ve ygs şartı kaldırılsın lütfen sadece kpss ile başvuralım sayın bakanım lütfen

sdf
sdf - 3 yıl Önce

En az lise mezun olarak basvuru hakki taninsin lütfen lütfen

mehrali
mehrali - 3 yıl Önce

Kpss kesinlikle esnetilmesi lazım..

AKİF
AKİF - 3 yıl Önce

SELAMUN ALEYKÜM Lisans ve önlisansın kaldırılması ve 18 yaşından itibaren başvurabilme olmasını rica eyorum ben ve benim gibi kardeşlerim darbeden sonra vatanımızın güvenliğini ve huzurunu sağlama yönünde yardım etmek ve vatanımıza hizmet etmek istiyorum gereğinin yapılmasın arz ediyorum