Polis Alımı Başvuru Şartları Esnetilecek Mi? Mezuniyet ve Yaş Şartında Neler Değişecek

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı polis alımı başvuru şartlarının esnetileceğine dair açıklama yapılmıştı. Peki mezuniyet ve yaş şartında neler değişecek?

Polis Alımı Başvuru Şartları Esnetilecek Mi? Mezuniyet ve Yaş Şartında Neler Değişecek
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı ihtiyaçlar doğrultusunda polis alımları yapmaya devam ediyor. 20. dönem POMEM 10 bin polis alımı başvuruları 14 Nisan 2017 tarihinde sona eriyordu ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında başvuruların yetersiz olduğun ve başvuruların artması için gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu.

Bunun üzerine başvurular 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldı. Peki bundan sonra ki polis alımlarında başvuru şartları esnetilecek mi? Mezuniyet ve yaş şartında neler değişecek? Adaylar bu sorunların cevaplarını merak ile bekleniyor.

HANGİ ŞARTLAR ESNETİLECEK

Buna göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ya da Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı gibi kurumlardan şartların nasıl ismetileceğine dair her hangi bir bilgi yayımlandı ancak adaylar şunları istiyor;

Mezuniyet Şartı
Buna göre adaylar POMEM polis alımlarının lisans düzeyi seviyesinde yapılmasını istememekte ve şartların lise, önlisans düzeyine çekilmesini istemektedir.

Yaş Şartı
Polis alımı yaş şartlarında 28 yaş şartı bulunmaktadır. Bu şarttan dolayı çok sayıda aday başvuru yapamamakta ve adaylar yaş şartının 35'e yükseltilmesini istemektedir.

KPSS Şartı
Yine Polis alımında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmaktadır. Adaylar KPSS'ye girdiklerini ancak çalışmadan girdikleri için yeterli düzeyde puanı alamadığını ve bu sebepten dolayı başvuru yapamadıklarını belirtmektedir. Buna göre KPSS şartının da kaldırılması isteniyor.

POLİS ALIMI HABER KAMPANYALAR İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus
Yunus - 5 yıl Önce

Yaş olayını artık çözüme kavuşması gerekiyor, 35

sefa kanat
sefa kanat - 5 yıl Önce

bende lisans mezunuyum ama kpss ye girmediğim için polis olamıyorum. kpss aranmasının mantığını anlamış değilim. zaten 4 yıllık fakülteyi bitirmiş insanları alıyorsunuz, kpss nin ne gibi bir ayırt ediciliği olabilir?? bazı insanlar sırf sınav parasını veremediği için sınavlara giremiyor özellikle öğrenciler.

Emrah akgul
Emrah akgul - 4 yıl Önce

Yaş 35 e çekilmeli

Reis
Reis - 5 yıl Önce

Ortaokullar acik ogretim okuyan insanlar var cok bari polis olma sansi verin bu insanlara bir donemden hic bir sey yok

mustafa muhammet gaser
mustafa muhammet gaser - 5 yıl Önce

Sayın devlet büyüklerim ben de bir şehit ailesi mensubu olarak benim için en kutsal ve şerefli meslek olarak gördüğüm bu kutsal polislik mesleğinde bende çalışmak istiyorum mezuniyet şartında önlisans mezunlarınında alınmasını istiyorum onlar da sonuçta üniversite mezunu devlet büyüklerimden ricam mezuniyet şartının bu şekilde olmasıdır.

FATMA
FATMA - 4 yıl Önce

İYİ GÜNLER BEN 36 YAŞINDAYIM KPSS ŞARTI TAMAM 2 YILLIK MYO VE 4 YILLIK İKTİSAT MEZUNUYUM AMA YAŞTAN DOLAYI BAŞVURU YAPAMIYORUM.

sefa
sefa - 4 yıl Önce

Lisans mezunuyum 1988 doğumluyum fiziki görünüm gayet iyi gücüm kuvvetim yerinde çok şükür sporcu bir yapım var bu yaşa alakalı bir şey değil nice 20 yaşındakilerle yarışırım zamanında çok hakkımız yenildi mülakattan çok elendik feto kurbanı bizlere bir şans verilmeli sayın yetkililerimize sesleniyorum buradan lütfen sesimizi duyun Allah rızası için duyun bizi.

Esat
Esat - 4 yıl Önce

Yaş 35 olsun


SIRADAKİ HABER