Polis Akademisi Başkanı Duyurdu! 36 Bin Polis Alınacak Tüm Detaylar

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak 2018 yılının sonuna kadar 36 bin polis alımı yapılacağını duyurdu. Peki detaylar nedir ve alımlar ne zaman yapılacak.

Polis Akademisi Başkanı Duyurdu! 36 Bin Polis Alınacak Tüm Detaylar

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonları için polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. Polis alımlarında ilanlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanarak kamuoyuna duyurulmakta olup başvurular da internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Polis Akademisi Başkanlığının kaç kişilik öğrenci alımı yapacağı merak ile beklenirken konu hakkında Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı ve 2018 yılında 36 bin polis alımı yapılacağı belirtildi. Peki polis alımına ilişkin detaylar nedir.

AKADEMİ BAŞKANI DUYURDU

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak 20. dönem POMEM mezuniyetine katılarak pek çok konuda açıklama yaptı ve 14 yıl içerisinde Polis Özel Harekat sınıfı dahil olmak üzere toplam 49 bin polis alımı gerçekleştirdiklerini 2018 yılı sonuna kadar 49 bin polis mezunu sayısının 85 bine çıkartmayı hedeflediklerini duyurdu.

36 BİN POLİS ALINACAK

Buna göre Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak tarafından yapılan açıklamada 2018 yılına kadar Emniyet Genel Müdürlüğünün 36 bin polis alımı yapacağı öğrenildi. Tabi sayı net değil çünkü Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak yaptığı açıklamasında sayının 49 binden 85 bine çıkartılmasının hedeflendiğini söyledi. EGM, İçişleri Bakanlığı ya da Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis alımına ilişkin yeni duyuruların ve ilanların kamuoyuna yayımlanması beklenmektedir.

Bildirim Almak İçin: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
cCc
cCc - 5 yıl Önce

Yaa lütfen şu ygs puanını kaldırın yada düşürün 270 puan nedir yaa biraz düşürün lütfen ilgili kişiler yardım edin

Engin tetik
Engin tetik - 5 yıl Önce

Lise mezunu ve sinavsiz alım olucak mi

Umut
Umut - 5 yıl Önce

2017 paem komiser yardımcılığı yedek çağrısının devam ettirilmesini diliyoruz.lütfen sesimizi duyun.

Alkan
Alkan - 5 yıl Önce

Onlisans mezunlari da lise gibi alinmasi lazim..

Yunus aciyan
Yunus aciyan - 5 yıl Önce

Başvuruyu nerden yapabilirim

hatice Kübra
hatice Kübra - 5 yıl Önce

Lise mezunu dahilinde bayan pöh kontenjan hakkı talep ediyoruz lütfen dikkate alınalim .Lisans eğitimini bırakmak zorunda kalan birçok kişi var lütfen bu hak tanınsın en azından

HURİYe bayan
HURİYe bayan - 5 yıl Önce

Kadın alım yapiliyormu inşallah yapılsın ve lise mezunu da olsun

ALİ ANTALYAA
ALİ ANTALYAA - 5 yıl Önce

yaş şartı 35 olsunnn