Polis Akademisi Açıkladı! 1. Dönem Bekçi Alımı Sınav Sonuçları ve Yeni Açıklama!

İçişleri bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı 2 Aralık tarihli yeni bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamaya göre 1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi sınav sonuçlarını açıkladı. Sonuç sorgulama sayfası pasonuc.pa.edu.tr sayfasından adaylara duyuruldu. İşte detaylar..

Polis Akademisi Açıkladı! 1. Dönem Bekçi Alımı Sınav Sonuçları ve Yeni Açıklama!

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınav sonuçları belli oldu.

Polis Akademisi Başkanlığı son dakika açıklaması daha yaptı. İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere 7 bin bekçi alımı başvuruların tamamlanmasının ardından adaylar giriş sınavına alındılar. Yapılan sınavların sonuçları polis akademisi resmi internet sitesi üzerinden ( pasonuc.pa.edu.tr ) adaylara duyuruldu.

3 ARALIK TARİHİNE KADAR EVRAK TESLİMİ YAPILACAK;

Polis Akademisi Başkanlığı yoğun bir sınav ve başvuru takviminden dolayı sınav sonuçlarını hafta sonu son dakika açıklamasıyla duyuruldu. Adayların istenilen evrakları 3 Aralık tarihine kadar planlanan İl Emniyet Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekli olacak.

YEDEK ADAYLAR NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Asıl adayların belli olmasının ardından yedek listeden kazanan adayların daha sonra açıklanacağı belirtildi. Yedek listeden kazanan adayların Eğitim şube müdürlüğü tarafından sırasıyla çağırılacağı açıklandı.

Bekçi alımı sınav sonuçları için tıklayın

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yilmaz
Yilmaz - 2 yıl Önce

İlk okul mezunlari neden alınmıyor 15 temmuzda ilkokul mezunlari sokaklara çıkmadimi ailevi maddi nedenlerden dolayı liseyi bitireyemen ve çoğu diskyonu düzgün bu işi yapabilecek bi çok kişi var neden onlar sınava tabi tutulmuyor daha soyliycek bi çok şeyim var ama sesimi kimse duymiyacagi için devletimizin aldığı karar lara saygı duyuyorum

Yilmaz  tasci
Yilmaz tasci - 2 yıl Önce

İlk okul mezunlari neden alınmıyor 15 temmuzda ilkokul mezunlari sokaklara çıkmadimi bu vatanin evlatları değiller mi

Ismail izmirli
Ismail izmirli - 2 yıl Önce

Bekci alimlari nezaman basvurular basliyor orta ogretimler katilabiliyormu

Taşkın C.
Taşkın C. - 2 yıl Önce

kazanamadınız.
Aşamalar iyide olsa aleyhime oldu, sağlık olsun.

mezun
mezun - 2 yıl Önce

24.dönem nezaman yayınlanacak ?

esref
esref - 2 yıl Önce

illere yomelik alinan bekcilerde sayi artmis bilginiz varmi

Gangsta35
Gangsta35 - 2 yıl Önce

Ben kaybetmeyi haketmedim kazananlari gördükten sonra prof sporcu olmamdami etken degildi be kazanmam icin siz alin anca göbekli adamlari....