PÖH Alımında KHK Gelişmesi! KPSS Şartı Aranacak (Polis Özel Harekat)

Yeni yayımlanan KHK ile Polis Özel Harekat PÖH alımı bekleyen adaylara KHK duyurusu yayımlandı. KPSS şartı bundan sonra yeniden aranacak, peki diğer detaylar nedir?

PÖH Alımında KHK Gelişmesi! KPSS Şartı Aranacak (Polis Özel Harekat)

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarına göre her sene yeni polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. İlgili alım ilanları EGM tarafından belirtilerek Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden kamuoyuna duyurulmakta ve ilanlara başvurular başlamaktadır.

Buna göre bu sene 10 bin 703 kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılması bekleniyordu.Polis Özel Harekat PÖH alımı detaylarına ilişkin yeni haberlerin gelmesi beklenirken PÖH alımı bekleyen adaylara KHK duyurusu haberi geldi. PÖH alımına ilişkin yeni bir KHK yayımlandı peki detaylar nedir?

KPSS ŞARTI ARANACAK!

Yeni bir Kanun Hükmünde Kararname KHK yayımlandı. Yayımlanan KHK'ya göre Polis Özel Harekat PÖH alımlarından bundan sonra KPSS şartı aranacak. Bilindiği üzere 19. dönem POMEM 10 bin Polis Özel Harekat PÖH alımında KPSS şartı aranmamış ve yoğun başvuru gelmişti.

Ancak yeni yayımlanan KHK ile Polis Özel Harekat PÖH alımlarında aranmayan KPSS şartının kaldırıldığı ve yeniden KPSS şartının getirildiği belirtildi. İlerleyen dönemlerde bu şart değişiklik gösterir mi bilinmiyor ancak önümüzdeki PÖH alımlarında adaylardan KPSS şartı aranacaktır.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 5 yıl Önce

KPSS şartı ne demek ya geçen dönem girenlerin bizden ağzı gözü mü fazlaydı

İsmahan
İsmahan - 5 yıl Önce

Lise mezunlarınada bi fırsat verilsin lütfen baraj puan 60 olsun

Emel
Emel - 5 yıl Önce

Elinize saglik baraj da 70 olsun bari...hic basvuramayalim

Hakkı bozer
Hakkı bozer - 5 yıl Önce

Lise mezunu alımı olsun

Funda
Funda - 5 yıl Önce

İnsanların hayalleriyle bir kuralla oynanıyor resmen ne dense az şuan bu duruma

Fatma
Fatma - 5 yıl Önce

İnsan hayali ile oynamayin lütfen

Burak
Burak - 5 yıl Önce

Acaba lise mezunu için KPSS ne zaman oluyor? Bilgi verirmisis iz?

Orhan Ceylan
Orhan Ceylan @Burak - 4 yıl Önce

3 /19 temmuz

Özlem
Özlem - 5 yıl Önce

Merhabalar 89 dogumlu lise mezunuyum pöh icin basvuru yapabilir miyim inanin benim kadar polis olmak isteyen biri yoktur lutfen bana donus yapin ?