PÖH Alımında Gelişme Var Mı? (Kadın-Erkek)

Emniyet Genel Müdürlüğü 2020 güncel kadın ve erkek polis özel hareket PÖH alımında gelişme var mı?

PÖH Alımında Gelişme Var Mı? (Kadın-Erkek)

2019'da bilindiği üzere sadece kadınlara özel 500 kişilik polis özel harekat alımı gerçekleştirildi ve çok sayıda aday müracaatlarını gerçekleştirdi. Sadece kadınlara özel alım yapıldığı için erkek adaylar müracaat edemedi ve hem erkek adaylar hemde yeni üniversite mezunu kadın adaylar EGM'den gelecek olan yeni dönem polis özel hareket PÖH alımı ilanı için araştırmalara başladı. Peki yeni dönem PÖH alımında bir gelişme var mı?

Kasım Ayında Yayımlanabilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü ya da İçişleri Bakanlığından henüz Polis Özel Harekat alımına yönelik bir bilgi paylaşılmadı ancak genel olarak Kasım ayı içerisinde duyuruların yapıldığı varsayılırsa bu sene de yine Kasım ayı içerisinde alım yapılabilir ancak bu tarihin Aralık ayına sarkma durumu da mevcuttur. Lisans KPSS 6 Eylül tarihinde yapıldı ve 22 Ekim tarihinde açıklanacak. Sonrasında önlisans mezunu adayları için KPSS yapılacak ve bu sınavında açıklandıktan sonra ilanın duyurulması ön görülmektedir.

KPSS Şartı Var Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımlarında KPSS baraj puanını lisans ve ön lisanstan 60 olarak aramaktadır. Ancak Polis Özel Harekat için aralıklarla düzenlemeye gidilerek baraj puanı indirilebilmekte ya da KPSS şartı aranmayabilinmektedir. Buna göre yeni dönem Polis Özel Harekat PÖH alımı ilanında KPSS şartı aranacak mı yoksa aranmayacak mı bilinmemektedir. Kadın ve erkek PÖH alımında KPSS şartı aranırsa baraj puanı 2020 yılı KPSS puanı için 60 olarak belirleneceği büyük olasılıklıdır. Polis özel harekat alımı ilanlarından ilk haberdar olmak için hemen aşağıdaki linklerden sitemizi takip edebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pöh magduru
Pöh magduru - 3 hafta Önce

Lütfen sesimize kulak verin kpss puani kaldırılsın lütfen egitimde tabi tutulsun kpss sarti kaldırılsın 2016 da oldugu gibi sınavsız olsun egitimde basarılı olanlar hak kazansin sesimize kulak verin elimizden tutun sayın bakanım

Ayşe
Ayşe - 3 hafta Önce

Lise mezunu bayanlarıda tekrar alın lütfen

Ayşe
Ayşe - 3 hafta Önce

Lise mezunu bayanlarıda dışardan alım yapın tekrardan 500 kişi nolur

Fatma
Fatma - 3 hafta Önce

Lise mezunu bayanlarıda dışardan alın tekrar lütfen

Fatma
Fatma - 3 hafta Önce

Lise mezunu bayanların kpss şartı 55 olsun lütfen

Merve
Merve - 3 hafta Önce

Lise mezunları bayanlarıda alın lütfen

Gamze
Gamze - 3 hafta Önce

Lise mezunu bayanlarıda alın lütfen

Gamze
Gamze - 3 hafta Önce

Üniversite mezunları zaten alınıyo.Lise mezunlarınıda alın biraz lütfen