PÖH Adaylarına Üzücü Haber! Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılmayacak Mı?

Polis Akademisi Başkanlığı 22. dönem POMEM'e 10 bin polis memuru alımı yapılacağını duyurdu. Polis Özel Harekat PÖH alımı bekleyenlere üzücü haber geldi. Yine mi PÖH alımı yapılmayacak?

PÖH Adaylarına Üzücü Haber! Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılmayacak Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile on binlerce polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM duyurusu Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuruya bakıldığında 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin polis öğrencisi alımı yapılacağı belirtildi ancak alımların polis memuru sınıfında yapılacağı ve başvuruların en az ön lisans mezunu düzeyinde yapılacağı açıklandı.

PÖH ALIMI YAPILMAYACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü en son Polis Özel Harekat PÖH alımını 19. dönem POMEM'de gerçekleştirmiş ve o alımdan sonra yapılan 20. dönem ile 21. dönem POMEM polis memuru sınıfında yapıldı. 22. dönem POMEM alımlarının Polis Özel Harekat PÖH düzeyinde yapılması beklenirken yine böyle açıklama gelmedi.

Buna göre 22. dönem POMEM alımları da polis memuru sınıfında yapılacak. Peki Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmayacak mı? Buna göre şu an için PÖH alımına ilişkin bir duyuru yapılmadı. Yıl başında yapılan duyurularda PÖH sayısının artırılacağı duyurulmuş ve İşin Olsa ekibi olarak 10 bin 703 kişilik PÖH alımının da yapılacağını belirtmiştik. Umut ediyoruz ki en yakın sürede PÖH sınıfı içinde duyurular gelir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 12:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
BARTIN
BARTIN - 5 yıl Önce

KPSS ŞARTSIZ LİSE MEZUNU PÖH ALIMİ BEKLİYORUZ

şükrü
şükrü - 5 yıl Önce

Hayallerimizle oynuyorsunuz. Bunca zamandir çalışıyoruz ki hazır olalım diye . fakat bizi duyan kimki

Erkunt
Erkunt - 5 yıl Önce

Yazıklar olsun kac aydır bu haber cıksın diye mi bekledik o kadar yaptıgımız sporlar herşey bosa gitti alın alın önlisans lisans mezunu alın lise mezunu gecnleeri böyle beklettiniz yazıklar olsun kac aydır haber dar olmak için sitelerden cıkmadık

Yunus Bilgiç
Yunus Bilgiç - 5 yıl Önce

En azından önlisans için kpss sarti aranmasın kpss ye görmeyen,yeni mezun olanlar ne yapacak??

Yunus Bilgiç
Yunus Bilgiç - 5 yıl Önce

Bari kpss sarti aranmasin.Önlisans kpss yi kaçıran,yeni mezun olanlar ne yapacak?zaten önlisans kpss 2 senede bir yapılıyor.Haksızlık bu

ÖMER
ÖMER - 5 yıl Önce

HAYALLERİMİZ YIKILDI THE END

Seda
Seda - 5 yıl Önce

Kader ne güler ki zaten bize

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

kac aydir alimi bekliyoruz tüm hayallerimiz yikildi