PMYO Polis Alımları Kalkıyor Mu?

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO üzerinden polis alımlarının yapılmayacağı ve PMYO'nun kaldırılacağı iddia ediliyor bu haberler doğru mu?

PMYO Polis Alımları Kalkıyor Mu?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM şu anda bünyesine polis ihtiyaçlarını Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO, Polis Meslek Eğitim Merkrezi POMEM ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM üzerinden gerçekleştirmektedir. Ancak bazı sosyal medya siteleri üzerinden yapılan paylaşımlar üzerinden PMYO'nun kaldırılacağı ve bundan sonra PMYO'dan polis alımlarının yapılmayacağı iddia edilmektedir. İşin Olsa sosyal medya hesaplarımıza sıklıkla PMYO kalkacak mı, PMYO kalkıyor haberleri doğru mu mesajları geldiği için adaylarımız için bu özel içeriği ürettik.

PMYO KALDIRILACAK MI

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM cephesinden Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO kaldırılıyor resmi açıklaması yapılmadığı sürece bu haberlerin yanıltıcı haber olduğu bilinmektedir. Yani şu aşama da PMYO'nun kalkacağına yönelik bir duyuru yok ve PMYO'dan polis alımları devam edecek. Ancak ülkemizde her sene bir milyondan fazla aday üniversitelerin Meslek Yüksek Okulu MYO ve dört yıllık lisans bölümlerini bitirmektedir. Bu sebepten dolayı şu aşamada olmasa da ilerleyen yıllarda alımların sadeec POMEM ile PAEM üzerinden yapılabileceği ön görülüyor fakat bunun için POMEM ile PAEM başvurularına yoğun bir ilginin yapılması gerekmektedir. Yani en azından önümüzdeki birkaç seneye kadar PMYO ile polis alımlarının kaldırılmayacağı tahmin edilmektedir. Yine lise mezunu adayların da polis olabilmeler için PMYO alımları sadece azaltılabilir ve kaldırılma durumu ile karşı karşıya bırakılmayabilir.

POLİS ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 19:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE