PMYO Polis Alımı YKS TYT Baraj Puanı 2020'de Kaç Olacak?

PMYO ile lise mezunu polis alımıda YKS, TYT baraj puanı kaç olacak? Öğrencilerin TYT'den ham kaç puan alması gerekecek?

PMYO Polis Alımı YKS TYT Baraj Puanı 2020'de Kaç Olacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü her sene lise, ön lisans ve lisans olmak üzere üç sınıftan da polis alımı gerçekleştirmektedir. Polis alımları Polis Melek Yüksek Okulu PMYO, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ver Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM ile yapılmaktadır En yoğun rağbetin gösterildiği sınıflardan bir tanesi PMYO'dur. PMYO girebilmek için adayların YKS TYT girmesi ve baraj puanını alması gerekmektedir. Peki 2020 yılı için YKS baraj puanı kaç olacak? EGM adayların TYT'den ham kaç puan alması gerektiğini duyurdu mu?

250 -270 Arasında Puan Gerekiyor

Emniyet Genel Müdürlüğü 2020 yılı için PMYO girişte YKS TYT için adayların ham kaç puan alması gerektiğini duyurmadı çünkü her sene değişiklik göstgermektedir. Adayların en az 250 ile 270 aralığında bir puan alması gerekiyor fakat bu puanlar değişebilir peki neye göre değişiyor? ÖSYM tarafından adayların sıralamaları açıklandıktan sonra PMYO için baraj puanı duyuruluyor eğer sınav kolay ve herkes yüksek aldıysa 270 ile fakat sınav zor adaylar düşük puan aldıysa 250 puan'dan işlem yapılmaktadır. Fakat bahsettiğimiz gibi 250 - 270 baraj puanı sınavın yine kolaylığına ve zorluğuna göre değişiklik gösterir.

Kaç Polis Alınır?

PMYO ile her sene 2 bin 500 kişilik polis alımı gerçekleştirilmekte oluıp 2020 yılında da PMYO için 2500 kişilik polis alımı yapılması tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilan
Dilan - 13 ay Önce

Lütfen lütfen polislik ham puanı düşsün ya tyt çok ama çok zorduu

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

Yazacağım yoruma cevap veren çıkarmı bugün yks bitti tyt beklediğimizden zor oldu herkes isyan ediyor peki polislik puanı 220 felan olurmu düşermi yani

Elif  Çoban
Elif Çoban - 12 ay Önce

Binyıl tyt çok zordu lütfen birazda olsa düşsün yalvarırım ya

Anonim WenoXy
Anonim WenoXy - 13 ay Önce

Bakan Soylu TYT Puanı 150 Olarak Acıkladı ?

Sevim
Sevim - 12 ay Önce

Lütfen 230 bari olsun.Bu yıl sınava girecek kadar psikolimizi direncimizi korumak da bir başarıydı bana göre.Lutfen bu meslek benim hayalim.

Esmanur demir
Esmanur demir - 12 ay Önce

Suan açıklanan puanlara göre hangisinden girebiliyoruz

Ilkay Yaren
Ilkay Yaren - 1 yıl Önce

Eşit agirlikciyim tytden 150 puanini aldiktan sonra tercihlere polis yulseokulunu yazabilirmiyim

Canan E.
Canan E. @Ilkay Yaren - 1 yıl Önce

TYT sınavından 150 puanı aldığında barajı bile geçmiyorsun. Polis yüksek okuluna gitmek istiyorsan en az TYT'den 50 net yapman ve 250 puanı geçmem lazım. Polis alımında bölümünün bir önemi olmuyor. Vücut kütle endeksi de var, ona uygun musun diye de bakman lazım. :^)

Yağmur keskin
Yağmur keskin - 12 ay Önce

Lise mezunuyum tyt braj puanı gecemessem polis olamiyorummu