PKK Şırnak'ta Polise Saldırdı

Şırnak'ın İdil İlçesi’nde terör örgütü PKK’nın kazdığı hendekleri kapatmak için bir mahalleye giden emniyet güçlerine teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

PKK Şırnak'ta Polise Saldırdı

Şırnak'ın İdil İlçesi’nde terör örgütü PKK’nın kazdığı hendekleri kapatmak için bir mahalleye giden emniyet güçlerine  teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.


İdil İlçesi Yeni Mahalle’de, PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından kazılan hendek, kurulan barikatları kaldırmak isteyen güvenlik güvenlik güçleri, bugün saat 05.00 sıralarında, mahalleye operasyon düzenledi. Çok sayıda zırhlı araç ve kepçelerle mahallelere giren güvenlik güçlerine, PKK’lı teröristler otomatik silahlarla ateş açtı.
 
Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. 
 
BİR GRUP ARAYA GİRDİ

 
Çatışmanın duyulması üzerine toplanan bir grup, Yeni Mahalle’ye girerek, güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristlerin arasına girerek güvenlik güçlerini engellemeye çalıştı.Polisin yaptığı anonslara rağmen toplanan grup dağılmamakta ısrar edince, polis zırhlı araçlarından havaya uyarı ateşi açıldı. Ancak toplanan grupta bulunanlar yine dağılmadı.Saat 08.30 sıralarına kadar devam eden gerginlikten sonra polis zırhlı araçları, konvoy eşliğinde siren çalarak mahalleden ayrıldı. 

ÖĞRENCİLER OKULA GİTMEDİ 
 
Bu arada çatışma ve silah sesleri nedeniyle yüzlerce öğrenci okula gitmedi.
 
Okula giden bir çok öğrenci ve öğretmenler de çatışma ortamının yolaçtığı gerginlik nedeniyle evlerine döndü.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE