Personel Alımları Durdurulmuştu İSKİ 461 Memur Alımı Bilmecesi Ne Zaman Çözülecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ 461 memur personel alımı ilanı için belirsizlik sürüyor. Büyükşehir Belediyesi seçimleri sonrasında personel alımları durdurulmuştu. YSK kararı ile seçimler 23 haziran tarihinde yenilenecek? Adayların merak ettiği, seçimlere kadar alımlar tamamlanır mı? Yerel seçimlerin tamamlanmasından sonra İSKİ 461 memur alımı bilmecesi çözülecek mi? İşte detaylar

Personel Alımları Durdurulmuştu İSKİ 461 Memur Alımı Bilmecesi Ne Zaman Çözülecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İSKİ 461 memur alımı ilanı 2018 Kasım ayında açıklandı ve adaylar başvurularını tamamladılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ 461 memur personel alımı ilanı için belirsizlik halen devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri ardından İBB'ye personel alımları durdurulmuştu. Geçtğimiz günlerde YSK'nın aldığı karar doğrultusunda seçimler 23 haziran tarihinde yenilenecek? Adaylar personel alımlarının seçimlere kadar alımlar tamamlanmayacağını, yerel seçimlerin tamamlanmasından sonra İSKİ 461 memur alımı bilmecesi çözülecek mi diye merakla sormaktalar.

İSKİ PERSONEL ALIM SÜRECİ;

İlan açıklama tarihi: 26 Kasım 2018

Başvuruların tamamlanma tarihi 10 Aralık 2018

Mülakat sınavlarının tamamlanması 8 Şubat 2019

İSKİ 461 MEMUR ALIMI BİLMECESİ ÇÖZÜLECEK Mİ? ADAYLARIN TALEPLERİ;

10 Aralık tarihinde tamamlanan İSKİ memur alım ilanına, mülakatlar ise 3 Aralık tarihi ile 8 Şubat tarihine kadar tamamlandı. Yoğun bir başvuru sonrasında mülakata giren adaylar sonuçların açıklanması için umutlarını tükettiğini belirmekteler. 3 ayı yakın süredir nihai listeler açıklanmadı. 2019 yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından 18 Nisan tarihinde Büyükşehir Belediyesinde tüm personel alımlarının durdurulduğu ile ilgili genelge açıklandı. Adaylar İSKİ 461 memur alımların iptal edilip edilmeyeceğini merak etmekte. Bu konuda İBB ve İstanbul Su Kanalizasyon İdaresi İSKİ'den bir açıklama yapılması adaylar tarafından talep edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:47
YORUM EKLE