Patlama Sonrası Erdoğan, İlk kez Açıklama Yaptı!

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programlarını iptal etti. Cumhur Başkanı Erdoğan, Birliğimize kasteden saldırıyı kınıyorum dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından derlediğimiz satır başlarını haberimizde bulabilirsiniz

Patlama Sonrası Erdoğan, İlk kez Açıklama Yaptı!

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programlarını iptal etti. Cumhur Başkanı Erdoğan, Birliğimize kasteden saldırıyı kınıyorum dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından derlediğimiz satır başlarını haberimizde bulabilirsiniz


Cumhurbaşkanı Recep Recep Tayyip Erdoğan, devletin terör eyleminin faillerini en kısa zamanda belirleyerek adalete teslim edeceğine inandığını belirterek, "Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır" çağrısında bulundu.


 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör saldırısının ardından yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

  "Bugün Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen terör eyleminde, birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, birçok vatandaşımızın da yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

 DİĞER TERÖR SALDIRILARINDAN FARKI YOK

 Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz. Teröre en büyük desteği, terör eylemleri ve terör örgütleri karşısında çifte standartla hareket edenler vermektedir. Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile bugün Ankara Tren Garı’nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur.

 DAYANIŞMA ÇAĞRISI

 Millet olarak, özellikle de siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya olarak, bu saldırıların tümüne karşı, aynı duyarlılıkla, aynı samimiyetle, aynı insani ve ahlaki duruşla tavrımızı ortaya koymalıyız. Diğer terör eylemleri gibi Ankara Tren Garı’ndaki saldırı da, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, geleceğimizi hedef almaktadır. Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır.

 Ankara’daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum. Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.”

 PUTİN'DEN TAZİYE MESAJI

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, terör eyleminde hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. Kremlin'in resmi sitesinden yayımlanan mesajda Putin, saldırıda hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunarak yaralılara acil şifalar temenni etti. Putin mesajında menfur saldırıyı düzenleyenlerin ve azmettirenlerin gereken cezayı alacağını ümit ettiğini vurgulayarak, terörle mücadelede Türkiye ile yakın işbirliği yapmaya hazır olduklarını bildirdi

 ABD, AB VE İNGİLTERE'DEN TAZİYE

 ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin Twitter'daki resmi hesabından yapılan açıklamada 'Ankara'daki son saldırıyı kuvvetle kınıyoruz. Hepimiz birlik içinde teröre karşı durmalıyız" ifadesi yer aldı.

 İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore da, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda bombalama görüntülerinin 'şok edici' olduğunu belirtti.

Moore mesajında, "Ankara'daki bombalama görüntülerini görünce şok oldum. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilerim.

Düşüncelerim yaralananlar ve sevdikleriyle. Bu tarz terör olayları insanlık dışıdır ve hiçbir durumda kabul edilemez. Londra'daki 7/7 bombalı saldırısını yaşamış biri olarak; şimdi zaman, herkesin sakin ve ölçülü tepki vermesi zamanıdır" ifadesini kullandı.

 Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Haber ise Twitter'daki mesajında, "Barışçıl göstericilere yönelik bu elim saldırı karşısında derin üzüntü ve şok içerisindeyim. Kederli ailelerin, dostların ve barış ortamı bu kadar zalimce bozulan tüm Türkiye vatandaşlarının acılarını paylaşıyoruz" görüşünü paylaştı.

YORUM EKLE