Pandemi Nedeniyle Psikoloji Bozulan Ruslar'ın Sonbahar'da Türkiye'ye Akın Etmesi Bekleniyor!

Yaz ayında tatil sezonun açılması ile birlikte turizm bölgelerine yurt dışından gelen yabancı turistler son baharda daha fazla gelmesi bekleniyor. Özellikle sonbahar ayında Rusya'dan tatil için yoğun talep olabilir.

Pandemi Nedeniyle Psikoloji Bozulan Ruslar'ın Sonbahar'da Türkiye'ye Akın Etmesi Bekleniyor!

Rus Turistlerin Yoğun Olarak Sonbahar da Türkiye' ye Tatil İçin Gelmeleri Bekleniyor!

Gününüzde yaşanılan salgın hastalık nedeni ile Türkiye de tatil bölgeleri belirli süreliğine plajları kapatmıştı. Otellerin havuzlarına talep artınca otellerde havuzları yasakladı. Ancak normalleşmenin ardından çeşitli Avrupa ülke vatandaşları Türkiye' ye tatil için yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyor. Özellikle Rus turistlerin sonbahar mevsiminde Türkiye' ye tatil için gelmeleri bekleniyor. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan tatil yerlerimiz bu yıl salgın hastalıktan dolayı bir süreliğine tüm aktiviteleri durdurmuştu. Normalleşmeden sonra turistler özellikle Bodrum, Çeşme, Şile, Cunda Adası, Kapadokya, Safranbolu, Amasra, Bozcaada ve Gökova'ya yoğun bir şekilde Rus turistlerin geleceği bekleniyor.

Covid-19 salgın hastalık nedeni Türkiye' nin zamanında aldığı önlemler doğrultusunda diğer ülkelere göre en az vakaların görüldüğü ülke olması nedeni ile sonbahar da milyonlarca turisti ağırlanacağı tahmin ediliyor. Rusya'dan Türkiye' ye turistlerin gelmesi Eylül ve Kasım ayı gibi bekleniyor. Salgının 2.dalgaya uğrayarak artış görülmesi ile operatörler Rusların Türkiye'ye akın edeceğini bir kez daha vurguladı. Operatörlerin yaptığı açıklamalara göre pandemiden dolayı psikolojisi bozulan Rusların Eylül ve Kasım aylarında Türkiye de havaların sıcak olacağını düşünerek tatil için geleceklerini söyledi. Türkiye geçen yıl 7 milyon Rus turisti ağırlamıştı. Tüm tatil bölgeleri Eylül' den Kasım ayına kadar gelecek Rus turistleri bekliyor. Yaşanılan salgın hastalıkta diğer ülkelere oranla alınan önlemler doğrultusunda Türkiye en güvenilir ülke olarak bilinmektedir. Bu nedenle normalleşmeden sonra milyonlarca turist Türkiye' ye akın etmeye başladı. Ancak Rus turistlerin yoğun bir şekilde Eylül' den Kasım' a kadar gelmesi bekleniyor.

YORUM EKLE