PAEM Polis Alımı Yaş Şartlarında Değişikliğe Gidildi

17 Ağustos 2018 (bugün) tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan detaylara göre Polis Akademisi Başkanlığı ile Polis Amirleri Eğitim Merkezi kararı ile Eğitim ve Öğretim Yönetmenliğinde değiştirilen kararlar ile yaş şartları değiştirildi.

PAEM Polis Alımı Yaş Şartlarında Değişikliğe Gidildi

17 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan karara göre; Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmenliğinde yapılan değişikliklere göre; yaş şartının değiştirildiğini ve bundan sonra değiştirilen şarta göre alım yapılacağı belirtildi.

YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

“MADDE 1 – 16/7/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazete üzerinden yayımlanan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmenliğinin 9 uncu maddesine birinci fıkrasının (a) bendinin (3) numaralı alt bendi ile aynı fıkranın (b) bendinin (4) numaralı alt bendinde yer alan “31 Aralık” ibarelerine göre “1 Ocak” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı yönetmenliğinin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) ve (e) bentleri ve ikinci fıkrasının (a) bendine göre yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Bu yönetmelik yayım tarihinden itibaren yürürlüğe girmektedir.

MADDE 4 – Bu yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Maddelerine yer vererek hükümlerin değiştirildiği açıklandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 2 yıl Önce

İyide kaç oldu yas