Özgecan Aslan Cinayetinde ŞOK Gelişme

Geçtiğimiz Şubat ayında Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minübüs şoförü tarafından hunharca öldürülen Özgecan Aslan cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Savcılık ilk duruşmada ortaya çıkan yeni bilgilerin ardından genç kızın tecavüze uğramış olabileceği düşüncesiyle ek iddianame hazırladı. İşte ayrıntılar...

Özgecan Aslan Cinayetinde ŞOK Gelişme

Geçtiğimiz Şubat ayında Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minübüs şoförü tarafından hunharca öldürülen Özgecan Aslan cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Savcılık ilk duruşmada ortaya çıkan yeni bilgilerin ardından genç kızın tecavüze uğramış olabileceği düşüncesiyle ek iddianame hazırladı. İşte ayrıntılar...

13 Şubat'ta Tarsus'ta dere yatağında yakılmış cesedi bulunan Özgecan Aslan'ın katil zanlıları minibüs şoförü 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken, babası 50 yaşındaki Necmittin Altındöken ile arkadaşı 25 yaşındaki Fatih Gökçe, 12 Haziran'da Tarsus 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada sanıklardan şoför Suphi Altındöken, ağlayarak yaptığı savunmasında, "İlk kez burada söylüyorum. Fatih arabadan inerken kemerini sıkıp fermuarını çekti. Cinsel bir şey yaptı mı yapmadı mı bilmiyorum ama yeltendiğini biliyorum. Kendisine de sordum yapmadığını söyledi" dedi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Bu ifadelerin ardından mahkeme heyeti, Fatih Gökçe hakkında cinsel saldırı suçuyla ilgili ek iddianame hazırlanmasına karar verdi. Cinsel saldırı iddiasını inceleyen Cumhuriyet Savcısı Ayhan Akyol ek iddianame hazırladı. Hazırlanan ek iddianamede Fatih Gökçe'nin suçlamayı kabul etmediği belirtilerek, "Sanık Fatih Gökçe'nin maktul Özgecan Aslan'ın içerisinde bulunduğu aracın içerisinden indiği sırada pantolonunun fermuarını çektiğini ve iç çamaşırı ve üzerini düzelttiği yönünde beyanlarda bulunduğu, şüpheli Ahmet Suphi Altındöken'in bu beyanıyla şüpheli Fatih Gökçe'nin maktul Özgecan Aslan'a karşı cinsel saldırı suçunu işlediği yönünde iddiada bulunulduğu, şüpheli Fatih Gökçe'nin suçlamayı kabul etmediği, bu haliyle de şüphelinin üzerine atılı suç ile ilgili olarak kamu davası açmak için yeterli suç şüphesinin oluştuğu, ve şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği değerlendirilmekle" denildi. Tarsus 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, incelediği iddianameyi kabul ederek 9 Eylül'de ikinci duruşması görülecek ana davanın dosyasıyla birleştirdi.

'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Fatih Gökçe, bundan sonraki duruşmalarda cinsel saldırı suçundan da yargılanacak.

'ŞÜPHELENİYORDUK'

Ek iddianameyi değerlendiren Özgecan Aslan'ın ailesinin avukatlarından Sevim Küçük, soruşturma ve ilk dava aşamasında Fatih Gökçe hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçlaması olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"İlk duruşmada Fatih Gökçe'nin de tecavüz girişiminde bulunduğuna dair şüpheler artarak, kendisinin de bu suçtan da yargılanması kararı çıkmıştı. Fatih Gökçe'nin cinsel saldırı girişiminin olduğundan en başından beri şüpheleniyorduk. Çünkü Fatih Gökçe'nin, Özgecan'ın öldürülmesi ve cesedinin yok edilmesi konusunda olayın en başından beri ısrarlı ve kararlı olduğunu ifadelerden görüyorduk. Mahkemede Suphi Altındöken'in bu konudaki ifadeleri, avukatların mahkemedeki çapraz sorgusunda ortaya çıkan ifadeler, bu şüphemizi kanıtlar nitelikte oldu."

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLERİ İSTENİYOR

 

Özgecan Aslan'ın ölümüyle ilgili yargılanmaları devam eden tutuklu diğer sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken'in 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'; Necmittin Altındöken'in ise 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE