Otoparka Aracını Bırakanlar Dikkat! Yargıtay Karar Verdi

Yediemin otoparkındaki bin liralık aracının 6 aydan fazla uzun süredir orada kalması nedeni ile kendisine açılan 25 bin liralık icra takibini yerel mahkemenin aleyhine karar vermesine karşın yargıtay bu kararı bozdu. Peki yargıtayın açıklaması ne oldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Otoparka Aracını Bırakanlar Dikkat! Yargıtay Karar Verdi

Yargıtay, yediemin otoparkında dava konusu olan bir aracın otopark ücretinin, satış bedelinin yüzde 25'ini geçemeyeceğine karar verdi. Şahin'e yediemin otoparkına çekilen 5 yıllık otopark ücreti için icra takibi başlatıldı. Araç değerinin 25 katı kadar bir icra ücreti istenmesine karşın Şahin dava açtı. Yerel mahkemenin davayı reddetmesinin ardından Şahin davayı temyize götürdü. Peki Yargıtayın kararı ne oldu?

İŞTE DETAYLAR

Yerel mahkemenin davayı reddetmesinin ardından davayı temyize taşıyan Şahin lehine olacak kararı buradan aldı. Yargıtay yerel mahkemenin verdiği kararı bozarak 25 bin liralık icra talebini hukuka aykırı bulduğu kararına vardığını açıkladı. Yargıtay vardığı kararda şu ifadelere yer verdi: Otopark ücretinin. aracın satış bedelinin yüzde 25'ini geçemeyeceğini, hükmün, davacı yararına bozulmasına, karar düzeltme yolu kapalı olmak üzere oy birliğiyle karar verildiğini açıkladı. Şahin verilen karardan dolayı mutlu olduğunu bütün eşyalarına haciz getirildiğini ve çok mağdur durumda olduğunu, 4 yıldır 130 bin lira değerindeki aracını kullanamadığını onunda haczedildiğini ve Yargıtaydan emsal bir karar çıktığını bu karara çok mutlu olduğunu söyledi.

YORUM EKLE