ÖSYM Taşeron Kadro Sözlü Sınav Takvimi Belli Oldu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinde çalışan taşeron işçilerin merak beklediği kadro sınavının ne zaman yapılacağı belli oldu. Kesin listelerin açıklanmasıyla uygulamalı ve sözlü sınav için bekleyen adaylar için takvimi açıklıyoruz.

ÖSYM Taşeron Kadro Sözlü Sınav Takvimi Belli Oldu.

Bilindiği gibi taşeron kadro düznelemesinde 2 Nisan tarihi itibari ile kurumlarda çalışan işçiler kamu kurumlarına bağlı olarak görev yapmaya başlayacak. Taşeron sisteminin tamamen kaldırılması için yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı . Adaylar bu süreçte sözlü yada uygulamalı sınavından başarılı olmaları halinde kadro alacaklar. Bu sebeple mülakat sınavıdan başarılı olmak isteyenler için ÖSYM'den yeni haber geldi. Taşeron kadro mülakat sınavını ne zaman yapılacak?

ÖSYM TAŞERON SINAV TAKVİMİ

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 696 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK hükümlerine göre adaylara sına yapılamsı öngörülüyor. ÖSYM İnsan Kaynakları Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına göre sınav günü belirlendiği açıklandı.

27 Şubat 2018 tarihinde saat 09:00'da yapılacak olan sınava; temizlik hizmetleri, bahçe bakım, yemekhane, ulaşım, tamir ve bakım grubu için sözlü sına yapılacak.

28 Şubat 2018 tarihinde saat 09:00'da : Büro işleri,  ofis hizmetleri, sekreterya,  kamera kayıt,  sınav evrak tarama iş grubu sözlü sınava alınacak.

01 Mart 2018 tarihinde saat 09:00'da ise teknik destek, aday danışma hizmetleri, mühendislik sınavı yapılacak. Adayların sözlü sınavdan en az 50 almaları gerekli olacak.

2 Mart 2018 tarihinde saat 09:00'da güvenlik hizmetleri 8 Mat 2018 tarihinde saat 10'da istanbul Koordinatörlük personel iş grubu için sınav yapılacak.

13 Mart 2018 tarihinde saat 09:00'da koordinatörlük personeli iş grubu içi sözlü sıanv gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 21:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlknur akyol
İlknur akyol - 5 yıl Önce

Kadroda itiraz dilekceleri ne zaman aciklanacak