ÖSYM Sağlık Bakanlığı 3 Bin 890 Personel Alımı KPSS 2017/3 Yerleştirme Sonuçları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu personel alımı KPSS 2017/3 yerleştirme sonuçlarını yayımladı.

ÖSYM Sağlık Bakanlığı 3 Bin 890 Personel Alımı KPSS 2017/3 Yerleştirme Sonuçları Yayımlandı
Devlet Personel Başkanlığı ile Şubat ayının sonlarında yayımlana ilan da Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 3 bin 890 kişilik sözleşmeli personel alımı yapacağı duyurulmuştu. Alım ilanına müracaat edecek olan adayların en az lise mezunu olması gerekmekteydi ve lise, önlisans ile lisans adayları için kadro dağılımı yapılmıştı.

KADRO DAĞILIMLARI
 
Kadro Lisans Önlisans Ortaöğretim
ÇOCUK GELİŞİMCİSİ 10
EBE 88 14
FİZYOTERAPİST 54
HEMŞİRE 2.075 325
PERFÜZYONİST 15
SAĞLIK TEKNİKERİ (İLK VE ACİL YARDIM) 1207
SAĞLIK TEKNİSYENİ (İLK VE ACİL YARDIM) 62
SOSYAL ÇALIŞMACI 40

Yukarıda belirtilmiş olan kadrolar için Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu toplam 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı yapacaktı.

SORGULAMA SAYFASI

ÖSYM yayımladığı duyuru ile Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu KPSS 2017/3 yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu peki adaylar hangi link aracılığı ile detayları öğrenebilir.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4223

Yukarıda verilmiş olan adaylar ÖSYM'nin hazırlamış olduğu sonuç sayfasına gidebilir. Sonuç sayfasına gidecek olan adaylar KPSS 2017/3: Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması yazısı ile karşılaşmaktadır.

Aşağı bölümde belirtilmiş olan T.C. kimlik numarası ile ÖSYM şifresini girecek olan adaylar KPSS 2017/3 yerleştirme sonuçlarını öğrenebilir. Bilindiği gibi başvurular 2 Mart 2017'de başlamış ve 9 Mart 2017 tarihinde sona ermişti. 17 Mart 2017 tarihi ile sonuçlar açıklandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
esra
esra - 3 yıl Önce

sayın bakanım eczane teknikeri ataması niçin yapılmıyor.Bizler bu bölümü bitirdik hiç atama yapılmıyor.atama beklemekteyiz