ÖSYM KPSS 2017/9 Tercih Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM tarafından yapılan son duyuruya göre geçtiğimiz günlerdeki tercihi yapılan KPSS 2017/9 tercih sonuçları açıklandı! İşte detaylar.

ÖSYM KPSS 2017/9 Tercih Sonuçları Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 15 Aralık 2017 tarihinde duyurusu yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017/9 Tercih Kılavuzu yayımlanmıştı. Yayımlanan Tercih kılavuzuna göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine Önlisans ve Lisans mezunu olmak üzere toplamda 60 memur alımı yapacaktı. Bunun üzerine tercih işlemleri 18 Aralık 2017 tarihinde başladı ve 21 Aralık 2017 tarihinde sona ermişti. 

Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar büyük merak ile tercih sonuçlarını beklemekteydi ki neyse ki Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkez başkanlığı tarafından açıklandı. KPSS 2017/9 Spor Genel Müdürlüğünün Mühendis ve Tekniker unvanlı kadrolarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 27 Aralık 2017 tarihinde saat 11:35'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişebilir.

Tercih sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=5393

YORUM EKLE
YORUMLAR
SİVASLI
SİVASLI - 3 yıl Önce

ARKADAŞ BÖYLE BİRŞEY VARMI KADRO ŞİŞİRTME CIKMIŞ BİRDE ARKADAŞLAR ADAMLAR ATANMIŞ ATANDIĞI YERİ BEYENMEYİP KPSS PUANI
LE BTAYİNİ BEKLEMEDEN KPSS TERCİH YAPIYOR GELİYOR YERDEĞİTİRİYOR ARTIK DEVLET ŞU KAMULAR ARASI KPSS GEÇİŞERİNİ YASAKLASINLAR KAMUYA YERLEŞEN DAHA KPSS GİRME HAKKI VERLMESİN LÜTFEN DEVLET EL ATSIN ARTIK