ÖSYM Duyurdu! 2022 KPSS DHBT Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM'den az önce gelen duyuru ile beklenen DHBT sonuçları açıklandı. Sonuç sorgulama ekranı haberde.

ÖSYM Duyurdu! 2022 KPSS DHBT Sonuçları Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve yerleştirme merkezi Başkanlığndan az önce gelmiş olan duyuruya göre 2022 DHBT sonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM'den gelen duyuruya göre 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı Sonuçlarına aşağıdan ulaşabilir.

ÖSYM DHBT DUYURUSU:

2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı Sonuçları Açıklandı

27 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı’nın (DHBT) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 16 Aralık 2022 tarihinde saat 10.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sonuçları

2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

27 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı (DHBT) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ile soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2022, 11:05
YORUM EKLE