ÖSYM Az Önce 2022 Yılı YKS Yerleştirme Sonuçlarını Açıkladı!

ÖSYM'den az önce gelen duyuru ile merakla beklenen 2022 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM Az Önce 2022 Yılı YKS Yerleştirme Sonuçlarını Açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı tarafından az nce gelmiş olan duyuru ile merakla beklenen YKS yerleştirme sonuçları açıkladı. Adaylar yerleştirme sonuçlarına ÖSYM üzerinden ulaşabilirler.

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2022-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 15 Ağustos 2022 tarihinde saat 08.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22 – 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 22 – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Kamuoyunun ve adayların bilgisine saygıyla sunulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI

YKS sonuçları için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2022, 08:48
YORUM EKLE