Orman Mühendisleri En Az 500 Kadro İstiyor!

Orman Mühendisleri bu sene kendi dallarından en az 500 kişilik atama istiyor. Adaylar yıllarca gördükleri eğitimin boşa gitmemesini talep ediyor.

Orman Mühendisleri En Az 500 Kadro İstiyor!
Mühendislik kadrolarına duyulan rağbetin artması ile günümüzde pek çok kişi her sene mühendislik kadrolarından birisini yazarak eğitimlerine başlamaktadır. Mühendislik bölümlerinin neredeyse büyük bir çoğunluğu atama sıkıntısı çekmektedir. Ancak Bakanlıklar açmış olduğu kurum sınavları ile mühendislere kadro vermeye çalışırken yine mühendisler özel sektördede kendilerine iş imkanı aramaktadır.

Orman Mühendisleri için ise durum oldukça farklı. Orman Mühendisliği ataması kamuya yapılıyor ancak oldukça atama yapılmakta olup adaylar özel sektörde de yeterli iş imkanının olmasından şikayetçi. Eğitimlerinin boşa gitmemesi için orman mühendisleri bu sene en az 500 kişilik kadro istiyor.

ATAMA YAPILMALI

Mühendislik Fakültelerinde 4 yıl boyunca eğitim görmekte olan orman mühendisleri eğitimlerinin bitmesi ile pek çok mühendis adayı iş bulamamaktadır.
Kamuya alımların az olmasından dolayı KPSS puanı oldukça yüksek olmakta ve özel firmalarda sektör tersliğinden dolayı orman mühendisi alımı yapmamaktadır.

BOŞ KADROLAR DOLDURULSUN

Orman Mühendisleri bu sene en az 500 kişilik atama istemektedir. Bilindiği gibi Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde de boş pozisyonlar bulunmakta olup adayların pek çoğu bu kadroların da doldurulması ve orman mühendisi ataması yapılarak mağduruyetlerinin giderilmesini talep etmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
atanamayan orman mühendisi
atanamayan orman mühendisi - 4 yıl Önce

Orman ve Su İşleri Bakanlığı niye hala bir açıklama yapmıyor kadrolar ile ilgili istihdam seferberliğine katılmayacak mı yoksa 2017 yılı performans planlamasında 1100 personel alımı planlanmaktadır yazıyordu ne zaman açıklama yapılacak orman mühendisleri olarak artık bir açıklama bekliyoruz müjde bekliyoruz..!!!

atama bekleyen orman mühendisi
atama bekleyen orman mühendisi - 3 yıl Önce

haber yapılalı bir aydan fazla oldu ne zaman almayı planlıyor acaba bakanlık orman mühendisleri müjde bekliyor hala...

Veysel
Veysel - 3 yıl Önce

DİPLOMALI 10.000 ORMAN MÜHENDİSİ MAYISTA EN AZ 500 ATAMA İSTİYOR