Orman Genel Müdürlüğünün Bünyelerinde İstihdam Eden Personel Sayısı Açıklandı

Orman Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu 2017 yılı performans programına göre kurumun bünyesinde toplam kaç bin personel istihdam ettiği öğrenildi.

Orman Genel Müdürlüğünün Bünyelerinde İstihdam Eden Personel Sayısı Açıklandı
Kamu kurum ve kuruluşları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere her sene personel alımı gerçekleştirmekte olup alımlar hakkında yıl içlerinde yayımlanan performans programlarında konu hakkında kamuoyuna duyuru yapılmaktadır. Orman Genel Müdürlüğü de 2017 yılın ait performans programını paylaştı.

Yayımlanan performans programı incelendiğinde Orman Genel Müdürlüğünün bünyelerinde istihdam eden personel sayısı, hedefleri ve personel giderleri vb. gibi pek çok konu hakkında bilgi sahibi olundu. Yayımlanan Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam sayısı işte şu şekilde;

Toplam Personel Sayısı

Orman Genel Müdürlüğü sınıflara göre yayımlamış olduğu tabloda hangi sınıfta kaç personel istihdam ettiğini duyurdu. Yayımlanan tabloya göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde toplam 39 bin 28 personel istihdam etmektedir. Bu personellerin 17 bin 843'ü memur kadrosunda, 165'i sözleşmeli statüsünde, 11 bin 954'ü sürekli işçi bölümünde, 8 bin 325'i geçici işçi bölümünde ve 741'i geçici personel bölümünde istihdam etmektedir. Tablo olarak;
 
Sınıflar Personel Sayısı
Memur 11.843
Sözleşmeli 165
Sürekli İşçi 11.954
Geçici İşçi 8.325
Geçici Personel 741

Yukarıda Orman Genel Müdürlüğünün hangi sınıfta kaç personel istihdam ettiği tablo halinde duyurulmuştur. Geçmişe oran ile personel sayısında azda olsa bir düşüş gözükmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
asim
asim - 5 yıl Önce

alımlar ne zaman olacaktır

asım
asım - 5 yıl Önce

alimlar nisan ayindami olacak

asım
asım - 5 yıl Önce

Bir cevab verirmisiniz