Orman Genel Müdürlüğü 189 Memur Personel Alacak

Orman Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyuruya göre bünyesine istihdam etmek üzere toplamda 189 adet memur personel alacak. Sizde Orman Genel Müdürlüğü ailesine katılmak istiyorsanız haberimizin devamını inceleyiniz.

Orman Genel Müdürlüğü 189 Memur Personel Alacak
Orman Genel Müdürlüğü 189 Memur Personel Alacak
Orman Genel Müdürlüğü 26 Haziran 2015 tarihinde yayımlamış olduğu duyuruya göre bünyesine istihdam etmek üzere toplamda 189 memur personel alacak. Alınacak olan memur personellerin 150 si Taşra Teşkilatı Orman Muhafaza Memuru kadrosunda olacak. Geriye kalan 39 kişilik kadro ise, Orman Mühendisliği kadrosuna dahil edilecektir. Başvuruda bulunacak adaylar istenilen bütün geel niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Adaylara yapılacak tüm tebligat/duyurular (Başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri sonlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil) Orman Genel Müdürlüğünün www.ogm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. İlanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylar hakkında yapılan tüm işlemler iptal edilecektir.
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORMAN MÜHENDİSLİĞİ:
Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisliği kadrosuna dahil olacak adaylar, Başvurularını 29.06.2015- 03.07.2015 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar başvurularını gerçekleştirmelidirler. Başvuruda bulunacak olan Adaylar www.ogm.gov.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi(online) olarak yapacaklardır. Adayların sistem üzerinden dolduracakları başvuru forumunu ıslak imzalı olarak en geç başvuru tarihinin son günü mesai bitimine kadar kendilerine en yakın Orman Bölge Müdürlüğüne Genel Müdürlüğümüze iletilmek üzere teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 3 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP3 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sözlü sınav listesinde yer alacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi www.ogm.gov.tr adresinde en geç 24.07.2015 tarihine kadar yayınlanacak olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. 
Alınacak olan Orman Mühendisleri toplamda 19 ilden alınacaktır. Orman Genel Müdürlüğünün adaylardan aradığı genel nitelikler şöyledir:
1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
2- Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak.
3-  Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
4- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
5- 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
6- Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak. 
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORMAN MUHAFAZA MEMURLUĞU:
Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza kadrosuna dail olmak isteyen adaylar başvurularını 29.06.2015 -13.07.2015 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Adaylar www.ogm.gov.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
Orman Muhafızı Memuruluğu kadrosuna başvurcak adaylar aşağıda verilen niteliklere uymaları gerekmektedir.
1- ) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
2- Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak,
3- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
4- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
5- 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,
6- Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak,
Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisi alımı ilanının Tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.
Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza Memuru Alımı lanının Tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:38
YORUM EKLE