Operatörler Çöktü! Vodafone, Türkcell ve Vodafone Şebeke Sorunu Bizden Değil Açıklaması!

Ramazan Bayramının ilk gününde TÜrkiye genelinde 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bayramda 3 GSM operatöründen de şebeke sorunu yaşanıyor. Vodafone, Türkcell ve Türktelekom sorun bizden değil açıklaması yaptı. vatandaşlar sosyal medyadan açıklama bekledi. PEKİ SORUN KİMDE?

Operatörler Çöktü! Vodafone, Türkcell ve Vodafone Şebeke Sorunu Bizden Değil Açıklaması!

Ramazan 1. günü evinde geçen vatandaşlar GSM operatörlerinden rekor düzeyde iletişim gerçekleştirdi. Bilindiği gibi Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren 3 farklı operatöre bulunuyor. Bunlar; Turkcell, Vodafone, ve Türk Telekom şirketi Türkiye genelindeki farklı noktalardan şebeke sorunu olması sebebiyle sosyal medyadan fazla sayıda tepki aldı.

Bazı noktalardan arama sorunu yaşayan vatandaşlar Ramazan Bayramı'nın 1. gününde özellikle sokağa çıkmak kısıtlamasının olması sebebiyle iletişim problemleri çekmesinden dolayı sosyal medyadan fazla sayıda operatörlere mesaj gönderdi. Buna karşın 3 GSM operatörünün de  vatandaşlara cevap geldi.  Vodafone Turkcell ve  Türk Telekom şebeke sorunlarının kendilerinden kaynaklanmadığını açıklamaları şaşkınlığa neden oldu peki ya Sorun kimde?

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada; Diğer operatörleri yaptığınız aramalarda yaşanan sorun Türk Telekom'dan kaynaklı değildir. Türktelekom kullanıcı kendi aranda yaptıkları aramada herhangi bir sorun yaşanmamaktadır açıklaması yapıldı.

Vodafone'dan yapılan açıklamada ise diğer operatörler yönünde yapılan aramalarda sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Vodafone'dan kaynaklı bir problem değildir denildi.

Turkcell'den yapılan sosyal medya üzerinden gönderdi iletide Turkcell’lerin Turkcell'lilere ile yapılan aramalarda herhangi bir aksama yoktur şebekem izden diğer farklı operatöre karşı yapılan aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldi görmektedir.

SORUN KİMDE?

Sosyal medyada yapılan bu paylaşımlar üzerine eleştirel daha da arttı "3 GSM operatörü de sınıfta kalmıştır. GSM operatörleri bayramın kutlu olsun, 3 operatör içinde sorun yoksa ya Sorun kimde bende mi?" denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Zaten depremde bir türkcell başarılı çıkmıştı. Diğer firmalar getçekten rezil

Ferhat karkur(istagraml
Ferhat karkur(istagraml - 2 yıl Önce

Alt yorumda vatandaş adlı bi arkadaşımız yada abimiz yorum yapmış katılıyorum az çok bu arkadaşa
Bn 20211 de Van depremini yaşayan biri olark. Konuşuyurm ciden. Alt yapı olark 0 rız hemde %???? sıfırız yurt dışı neredeyse. Modeme sahip olmadan. İnternet konuşma vesayre ihtiyacını gideriyor ama biz. Hala modem peşinde. Ve çekşm sıkıntısı yaşıyoruz
Eğer Bn şuan birr vatandaş olark ücret ödüyorsam ve hizmet alıyorsam kesinti yaşadığım andan itibaren ücretminn iadesinin yapılmasını istiyorum. Bir çok ilde ilçede ya vodafone çekir ama tüekcel çekmiyor ya tüekcel çekiyor yada vodafone aveya çekiyor çekmiyor demem o ki alt yapı hakında bi düzeltme istiyoruz