Önlisans Mezunu Polis Olmak! POMEM Kapısı açabilir

Önlisans mezunları Polis Meslek Eğitim Merkezi ile polis olabilecek mi? Önlisans mezunlarına POMEM kapısı açabilir.

Önlisans Mezunu Polis Olmak! POMEM Kapısı açabilir

Ülkemizde polis olmak isteyen lisans bölümleri üniversite mezunları Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile polis olabilmektedir. Geçtiğimiz 20. dönemde POMEM 10 bin kişilik polis alımına bilindiği üzere ciddi derecede az başvuru geldi. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu.

Lisans mezunlarını başvuru yapabildiği POMEM polis alımına müracaat eden kişi sayısının azalması ile şartların esnetileceği hakkında duyuru yapılmıştı. Peki şartlar esnetilecek ve önlisans mezunları POMEM ile polis olabilecek mi? Detaylar nedir.

ŞARTLAR ESNETİLECEK DENİLMİŞTİ

POMEM polis alımına az başvurularının gelmesi ile şartların esnetileceğine dair açıklama gelmişti. Yine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya önlisans mezunları POMEM ile polis olmak istiyor sorusunun üzerine önümüzde ki dönemlerde gerekli düzenlemeler yapılabilir niteliğinde bir açıklama yapmıştı.

Lisans mezunlarının POMEM polis alımın az başvuru yapması ile yakın zamanda yeni yapılacak düzenlemeler ile önlisans mezunu adaylara POMEM kapısı açılabilir.

POMEM KAPISI AÇILIYOR MU

Önlisans mezunlarının şu an için POMEM'e kesin müracaat edip edemeyeceğine yönelik bir çalışma yok. Ancak POMEM polis alımının yaklaşması ile POMEM şartlarının esnetilmesi için bir çalışmanın kesin olarak yapılması bekleniyor. Buna göre POMEM polis alımlarına yeni yapılacak çalışmalar ile önlisans mezunu adaylarına başvuru yapabilme imkanı tanınabilir.

POLİS ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 3 yıl Önce

Bir an önce ön lisans polis alimi yapilmasini isitiyoruz neden ön lisanslara haksizlik yapılıyor ön lisanslardan almayacaksaniz o zaman ön lisans bölümlerini kapatın kimse ümütlenip okumasin ne olur sesimizi duyun bir an önce

Ali
Ali - 3 yıl Önce

PÖH ve Polis alımlarındaki YAŞ ŞARTININ 30 OLARAK ESNETİLMESİ…kpss nin kaldırılarak lise mezunu olması için e devletten “Cumhurbaşkanına Yazın” kısmından yazalım arkadaşlar …dönüş yapıyorlar …teşekkürler

Ersin
Ersin @Ali - 3 yıl Önce

Hergün Bimer'e ve Cimer'e yazın ...kesinlikle bu iş olacak ciddi çalışmalar yapılıyor ...yaş 30 olabilir ...hergün yazamıyorsanızda ikişer üçer gün arayla yazın

sinem
sinem - 3 yıl Önce

On lisans ve lisans mezunu bir olamaz on lisansda gidip lisansa tamamlasın

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Onlisansada sans tanıyın.

KELEŞ
KELEŞ - 3 yıl Önce

Önlisansdan da alınması lazım...

Esra
Esra - 3 yıl Önce

Önlisans mezunları pmyo ya başvurabiliyor mu?

sıla
sıla @Esra - 3 yıl Önce

şuan için hayır.ilerleyen alımlarda belki

Abdulkadir
Abdulkadir - 3 yıl Önce

Ben 19 donem pöh e girdim ama orda cok heyecanım vardi 38 salise ile efendim yine lise mezunu olurmuş alımlarda?

Polisolacak
Polisolacak - 3 yıl Önce

Önlisans mezunları için şans tanınması gerek. Ne yani 4 yıllık değiliz diye illa pmyo ya mı giricez zaten alım az oluyor bi de ygs şartı var