Önlisans Mezunu Polis Olmak İsteyenler! POMEM Yolu Açılabilir

Önlisans mezunu olup POMEM üzerinden polis olmak isteyen adaylara yakın zaman da müjdeli bir haber verilebilir.

Önlisans Mezunu Polis Olmak İsteyenler! POMEM Yolu Açılabilir

Ülkemiz de polis olmak isteyen gençler PMYO, POMEM PAEM gibi okullar aracılığı ile polis olabilmektedir. Ancak tüm eğitim kurumlarının giriş koşulları bulunmaktadır. Önlisans mezunu adaylar gerekli şartları yerine getirerek Yükseköğretime Geçiş Sınavından belirlenmiş olan 260 - 270 baraj puanını alarak Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) aracılığı ile polis olabilir.

POMEM ya da PAEM üzerinden polis olmak isteyen adaylar ise dört yıllık lisans mezunu olması gerekmektedir. Geçtiğimiz 20. dönem POMEM 10 bin polis alımında lisans mezunları ilana  yeterli ilgiyi göstermedi ve istenilen başvuru sayısına ulaşılamadı. Aranacak şartlarda düzenlemeler yapılacağı belirtildi. Buna göre önlisans mezunlarına POMEM kapısı açılabilir.

ÖNLİSANS MEZUNLARINA POMEM KAPISI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya önlisans mezunlarının POMEM üzerinde polis olmak istediği sorusu yöneltildiğinde Bakan Süleyman Soylu önlisans mezunlarının haklı olduğunu belirterek önümüzde ki alımlarda gerekli düzenlemelerin yapılabileceğini belirtmişti.

LİSANS MEZUNLARI İLGİ GÖSTERMEDİ!

20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 10 bin kişilik polis alımına lisans mezunları istenilen düzeyde ilgi göstermedi. Bakan Süleyman Soylu gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu. Bundan sonra ki POMEM polis alımlarında da lisans mezunlarının yeterli düzeyde başvuru yapmayacağı düşünülürse önlisans mezunlarına POMEM kapısı açılabilir. Böyle bir düzenleme yapılırsa POMEM için önlisans ve lisans mezunu alımı yapılırken PMYO için ise başvurular sadece lise mezunları arasından alınabilir.

POLİS ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatann
vatann - 3 yıl Önce

43 bin başvuru nerde acaba 20 bine bile gelmedi millet 43 lerde diyor nerde yaşıyorsunuz ya..Tabi ki önlisanslarada şans verilsin PÖH de verildi evet ama bayan alımı yapılmadı herkes eşittir POMEM e ÖNLİSANS mezunu adaylarda başvuru yapabilsin çok uzun zamandır bekliyoruz lütfen..

Battalgazi
Battalgazi - 3 yıl Önce

önlisans mezunlarına bir hak tanınmıyor fazlasıyla lise ve lisans mezunlarına hak tanındı ama önlisans meZunları hep beklemede bizim mezun sayımız türkiyede fazlasıyla var çoğu arkadaşımız kendi mezun olduğu alanda çalışamıyor bir çoğu boşta yada fabrika köşelerinde eziliyor okumak buysa meslek sahibi olmak buysa bizden sonraki arkadaşlara söylüyorum boşuna okumayın gidip bir yerde meslek sahibi olmaya bakın en azından bizim gibi ümitlenip arkanıza bakmazsınız önünüzü görür hayatınıza devam edersiniz önlisans mezunu olarak diyorum ki alım yapılacaksa okumuş emek vermiş yüzbinlerle mezun var bunları göz ardı etmeyerek hakka girmeyerek şu düzenlemeyi bir daha göz önünde bulundurun ben isterim herkes iş sahibi olsun ama önlisans mezunları lise meZunlarına göre yaş farkı var bizim gibi ertelenmemiş ler lise mezunları askerde kalma şansı çok fazla ama bizde ise geç kalınmışlık var biran önce hükümetin buna el atması gerektiğine inanıyorum eğitim şart her anlamda bu sebeple unutulmak istenmiyoruz bu görevi en iyi bir şekilde yapacağıma inanıyorum saygı ve sevgilerimi gönderiyorum ilgililere...

Kartal
Kartal - 3 yıl Önce

Bı onlisanslar eksik, başvuru tabi az olur yaş sınırı koyuldu

muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

İñşAllah en kısa zamanda ön lisans polis alimi istiyoruz lütfen bizlere bir şans tanıyın

tek
tek - 3 yıl Önce

Alın alın biz zaten pisi pisine okuduk bu ülkede . Okumadan daha rahat iş bulunuyor bu ülkede

Ali
Ali - 3 yıl Önce

43 bin başvuru var. Daha nasıl bir talep bekleniyor acaba?

Arif
Arif - 3 yıl Önce

Tabi alışıldı 300 bin başvuruya şimdi bu az geliyor. Astsubaylığa da 1.000.000 küsür başvuru var. Ön lisans okumuş adam askere gitse birşey olamıyor polislikte de şans yok. İlla 4 yıllık mezun olunacak.

harun
harun - 3 yıl Önce

Ön lisans mezunuyum askere gidecem mecbur askerlik olmadığı için büyük firmalarda iş bulamıyorum bende lisansa tamamlamak istiyorum ama imkan yok ön lisans mezunlarına pomem yolu açılması gerekiyor her kez emek verip okulunu bitiriyor ama ne askerde ne özel sektörde işlevi olmuyor.