Önlisans Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak! Önlisans Polis Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü ihraç edilen polislerin yerine önlisans mezunu adaylar önlisans polis alımı yapılsın istiyor. Önlisans mezunu polis alımı ne zaman yapılacak.

Önlisans Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak! Önlisans Polis Alımı
Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğünden binlerce polis açığa alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ki polis sayısında açık varken FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesi ile polis sayısında ciddi bir azalma meydana geldi ve EGM bu açığı kapatmaya çalışıyor.

Üniversite mezunu POMEM 10 bin kişilik polis alımı sona erdi. Lise mezunu 2 bin 500 kişilik polis alımı yakın zamanda yapılacak ve komiser yardımcısı alımlarının da yapılması bekleniyor. Önlisans mezunu adaylar polis olmak istediklerini ve önlisans mezunu polis alımlarının yapılması gerektiğini belirterek önlisans mezunu polis alımı ne zaman yapılacak şeklinde sorular sormaya devam ediyor.

ÖNLİSANS MEZUNU POLİS ALIMI

Önlisans mezunu adaylar bilindiği üzere POMEM başvurularını müracaat yapamıyor. Çünkü POMEM şartlarında adayın üniversite mezunu olması gerektiği belirtilmektedir. Önlisans mezunu adaylar ancak Polis Meslek Yüksek Okulu yani PMYO kapsamında polis olabilmektedir.

Bunun içinde adayların YGS'ye girmesi ve PMYO giriş şartında yer alan YGS'den 270 ve üzeri puan almış olmak şartına sahip olması gerekmektedir. 2 bin 500 lise mezunu alımı en az lise düzeyinde yapılırsa önlisans mezunlarının yaşları tutuyorsa onlarda başvuru yapabilecektir.

Bunun haricinde önlisans mezunları Emniyet Genel Müdürlüğünden sadece önlisans mezunu adaylarının başvuru yapabileceği polis alımının da yapılması talep etmektedir.

POLİS ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 4 yıl Önce

önlisans neden üvey evlat gibi görülüyor kpss de alsalar direk ne güzel olacak

ceylan
ceylan - 4 yıl Önce

ne olur önlisans bayan alımlarıda yapılsın .

BERNA
BERNA @ceylan - 4 yıl Önce

BENCEDE ONLISANSLARDA POLIS OLSUN BAYANLARADA HAKTANINSIN

Mesut
Mesut - 4 yıl Önce

Onlisans mezunlarida alinsin.yas siniri 30 olsun.Allah rizasi icin bu ulke icin onlisans mezunlarinida dusunun ????????

tülay
tülay - 4 yıl Önce

nolur önlisans mezunlarınada hak tanınsın önlisans mezunlarıda polis olabilmeye hak kazansınlar. bir an önce karar verilip hızlı olsa önlisans mezunlarının kabul edilmesi...

uğur
uğur - 4 yıl Önce

polis olmak isteyen bizim gibi gençlerin sesini duyarlar umarım

Zeynep yanık
Zeynep yanık - 4 yıl Önce

Yıllarca bu üniformanın hayalıni yasayan gençler olarak bu vatana bizde hizmet için varız dıye bır cok alanda çalısmalar yapan arkadaslarımıza destek olmaya calıstık.Sadece bizlerde hakettiğimiz ve yapmak istedıgımız işi yapabılme adına fakat ya yaş sınırı takıldı ya da önlisans mezunu olmamız yeterlı sayılmadı.Ancak sunu gözönünde bulundurmak gerekirse bizler bu iş için her çabayı gösteren bu vatan evlatlarıyız.Tek gayemız bu hakkın en kısa zamanda yaş sınırının esnek tutulması ile beraber bizlere sunulması bu konudakı hassasiyetimizi görmenizi ve bize bu hakkı sağlamanızı istiyoruz.Ancak bunu açık yüreklilikle belirtmek isterim ki bu işi gercekten yapmak isteyenler alsın.Artık bitsin şu Ankarada ki emmi dayı muhabbeti .Hakedenin altın teri bileğinin gücü olması dileğiyle umarım bizler de istedğimiz alanda başarıla imza atmiş oluruz

merve
merve - 4 yıl Önce

önlisans mezunlarınıda alın ne oluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrr bizde vatan için her daim hazırız gerekirse hergün dağda nöbet tutturun en zor işleri verin ama alın artık

Kübra
Kübra - 4 yıl Önce

Önlisans i neden almıyorlar bizim ki okul değil mi yani onlisans da alınsın bizde polis olmak istiyoruz


SIRADAKİ HABER