Önlisans Mezunlarına Polis Olma Yolu Açılıyor Mu? Müjde Bekliyoruz!

Önlisans mezunu adaylar polis olmak istiyor. Peki önlisans mezunlarına polis olma yolu açılıyor mu? Önlisans mezunları nasıl polis olabilecek.

Önlisans Mezunlarına Polis Olma Yolu Açılıyor Mu? Müjde Bekliyoruz!
Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçları doğrultusunda polis alımları yapılmaktadır. Şu anda POMEM ve PMYO olarak polis alımları gerçekleştirilmekte olup geçtiğimiz haftalarda POMEM 10 bin polis alımı müracaatları sona erdi ve şu anda PMYO 2 bin 500 lise mezunu polis alımları yapılmaktadır.

Önlisans mezunu adaylar polis olmak istiyor ve bu konuda ısrarcı tavırlarını sergilemeye devam ederek kendilerine Emniyet Genel Müdürlüğünde polis olarak görev yapmak için yol açılmasını istiyor. Peki önlisans mezunlarına poli olabilme şansı verilecek mi?

ÖNLİSANS ADAYLARI POLİS ALIMINA BAŞVURAMIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımları şu anda POMEM ve PMYO ile yapılmaktadır. Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)'e başvurabilmek için adayların dört yıllık lisans mezunu olması gerekmektedir. Bunun için öğrencilerin önlisans mezunu ise lisans tamamlama yapması gerekmektedir.
Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) alımlarında ise lise mezunu şartı arandığı için önlisans mezunu adaylar başvuru yapamıyor ve önlisans mezunu olarak polis alımına başvuru yapmak isteyen adaylar müjde bekliyor.

BAKAN DUYURDU!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında bu konuyu değerlendirerek önlisans mezunu adayların haklı olduğunu söyledi. Şuan ki alımlar da her hangi bir değişiklik yapılamayacağını ancak konunun görüşülerek gerekli düzenlemelerin yapılacağını duyurdu. Buna göre önlisans mezunu adaylarına hak verilerek POMEM kapısının da açılabileceği yorumları yapılmaktadır.

POLİS ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Polis Maaşları Ne Kadar Oldu 2017!

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
fadil
fadil - 3 yıl Önce

alımların olsamını beklıyoruz onlısans mezunları olarak haksızlık olmasın...

mağdur
mağdur - 3 yıl Önce

umarım önlisans ta alım olur genclerin önü birazda olsa acılır sesimizi yetkili kurumlar duyarsa çok mutlu oluruz

sans
sans - 3 yıl Önce

hep bunu ıstedık bır turlu olmadı yas 30 oldu sımdı buna bırde yas sartı eklerler yapsalar bıle yıne ben olamam ya sartı kadar sacma bır sey yok ya mulakata gırıyorsun fızık ve saglıgında sorun yoksa bunu 25 veya 28 --30 dıye sart neden kosuyorsun kı ne ınsanlar var yas sınırından gıremeye bunları bulup almak lazım ıste

Önlisans mağduru
Önlisans mağduru - 3 yıl Önce

Olmasını çok istiyoruz önlisans mezunları hak ediyor inşAllah en kısa zamanda açılır

Nur
Nur - 3 yıl Önce

InsAllah

akademi
akademi - 3 yıl Önce

o zman akademi de niye lise sonrası 4 yıl okuyup komiser oluyonuyor bu insanlar kapatın gitsin herkes 2+6ay yılda komiser olsun memleket dibi görsün rahat edin

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Kardeşim önlisans Alınsa be yazar ben onlısans mezunu olarak 19 pomeme girdim Kazananlar lıse mezunu oldu

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Madem öyle liseden alımları kaldırsınlar önlisans ve lisansdan alım olsun sadece kimseye de haksızlık olmamış olur ayrıca lisansları kpss ile alıyorlar ise önlisansları da kpss ile alsınlar çok çok lisansdan istedikleri puandan daha az puan istesinler yine iki yıl polis okuluna göndersinler sonuç olarak onlarda dört yıl okumuş olur en azından hak hukuk adalet denen şeye insanlar mantıklı diye bakabilir böyle bi sistem yapılsın insanların hayallerini yıkmasınlar zaten yaş şartı şu bu yeterince can sıkıcı konular.