Önlisans Mezunları Kısa Dönem Askerlik Mi Yapacak? Hükümet Sözcüsü Duyurdu!

Önlisans (Meslek Yüksek Okulu) mezunu adaylar kısa dönem askerlik mi yapacak? Hükümet sözcüsü bu konu hakkında açıklama yaptı.

Önlisans Mezunları Kısa Dönem Askerlik Mi Yapacak? Hükümet Sözcüsü Duyurdu!

Bugün bilindiği üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü pek çok konu hakkında açıklama yaptı ve Meslek Yüksek Okulu ön lisans mezunu adaylarının kısa dönem askerlik yapması hakkında da bazı değinmelerde bulundu. Bu ifadelerin ardından kamuoyuna geniş yankı yapan haberler ile ön lisans mezunu adayların kısa dönem askerlik yapacağı duyuruldu. Bunun üzerine Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ konuya müdahale etti. Peki Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ nasıl bir açıklama yaptı? Önlisans mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak? Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine müjdeli haber geldi mi?

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ DUYURDU!

MYO mezunlarının kısa dönem askerlik yapacağı haberlerinin yayılması üzerine Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından kamuoyuna duyuru yapıldı. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ön lisans mezunu adayların kısa dönem askerlik yapması ile ilgili hükümette her hangi bir çalışmanın olmadığı ve Bakan Faruk Özlü'nün yaptığı açıklama da ön lisans mezunu adayların kısa dönem askerlik yapacakmış gibi algılandığı belirtildi.

İlerleyen dönemlerde ön lisans mezunu adaylar kısa dönem askerlik yapacak mı bilinmiyor ancak şu anda hükümetin bu konu hakkında her hangi bir çalışması bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

Sen lisans okuyunca kendini hangi sıfatta görüyorsun önce ahlak sahibi olmayı öğren bizden iki yıl fazla okumuşsun ama adam olmayı öğrenememişsin.

Ramzan
Ramzan - 3 yıl Önce

Ali trek iki yıl okuyanlar da senin gibi işi arasında çalışmışlar onlarda emek verip okumuşlar akıllı ol kıroo

Ceyhun
Ceyhun - 3 yıl Önce

Sen 4 yıl oku 2 yıl okuyan okumamış mı oluyor her önüne gelen diyosun haddini bil

Ali Aga
Ali Aga - 3 yıl Önce

zaten saçma olurdu, biz lisans mezunu olmak için gece gündüz işimiz arasında çalışalım, ondan sonra her önüne gelen kısa dönem yapsın, yok öyle dünya.

SİVASLI
SİVASLI @Ali Aga - 3 yıl Önce

Acıköğretim mezunu boş boş konuşuyor herkeze yorum yapma hakkı verilmemeli

Erhan eroğlu
Erhan eroğlu - 3 yıl Önce

Herkez bileğinin hakkıyla okudu dört yılı iki yılı yok bunun. İkiside yüksek okul sonuçta. Bence kısa dönem olmalı

SİVASLI
SİVASLI - 3 yıl Önce

KISA DÖNEM ŞART ABİ DÜŞÜRÜN 5 AYA 6 AYA HERKEZ YARLANSIN VEYA ŞIK GETİRİN KISA DÖNEM UZUN DÖNEM YAPMAK İSTERSİN KISA DÖNEM YAPARSAN NORMAL ASKERLİK UZUN DÖNEMYAPARSAN ASKERİDE KALMA SANŞINDA OLUR ALTERNATİF YOLLARLA GELİN ASKERLİK EĞER OY İSTİYORSAN BENCE EŞİTLİKÇİ BİR ÜLKEDE YAŞIYORSAK SEN O İKİ YILLIK BÖLÜMLERİ AÇMIŞSAN ÜNİVERSİTE BÖLÜMÜ DİYE OKUTUYORSAN BENCE KISA DÖNEM HERKEZİN HAKKI YOK ZATİ OY KAYBEDİYORSUN OY VEREN BULAMAYACAKSIN

salim
salim - 3 yıl Önce

Sister başlı başına hatalı herkes 6 ay askerlik yapmalı..O okunuşu bu okumamış gibi ayrım yapmak çok yanlış.Ayrîca lisans mezunu olunca adam mı oluğunu sanıyorsun.4 yíl okumuşsun ama insan olamamış mahlùkat.

ÖZGÜR
ÖZGÜR - 3 yıl Önce

Ali Aga yürüyen ego. Egon konuşuyor. Bi kurtulamadık şu tiplerden yerappi