Önemli Müjde! Güvenlik Korucularına 135 Tl Ek Tazminat Ödenecek!

İçişleri bakanlığı güvenlik korucularına ek tazminat ödemesi için karar resmi gazetede yayılandı.676 sayılı KHK ile güvenlik koruculuk olarak önemli görevler üstelenen personeller için ek tazminata göre 135 Tl ödeme alacaklar.

Önemli Müjde! Güvenlik Korucularına 135 Tl Ek Tazminat Ödenecek!

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı köy korucu sistemi yeniden aktif hale getirilmesinin ardından 29 Ekim 2016 tarihinde KHK ile personelin ismi güvenlik korucusu olarak değiştirildi ve Valiliklerin teklifi ile İçişleri Bakanlığının onayları ile köylerde ve kırsal alanlarda köy korucu olarak personeller istihdam edilmeye başlandı.

26 Aralık tarihinde resmi gazetede yayımlanan yeni karara göre köy korucularına ek tazminat ödenmesine karar verildi. Buna göre 26 ilde görevlendirilen köy korucularının 375 sayılı KHK hükümlerinden 28. madde B fıkrasına eklenen madde resmi gazete yayımlandı.

135 TL TAZMİNAT ÖDENECEK!

26 ilde görev yapan güvenlik korucularına 135 Tl ek tazminat ödenecek. Yeni güvenlik korucusu olmak isteyen adaylar için bu alımlar Valilikler veya Kaymakamlıklar tarafından ikamet ettikleri yerleşim yerlerinde görevlendirmeler yapılmaktadır. Yeni atanan adaylar eğitimlere alınarak 2 haftalık temel eğitim verilmekte. GK görevlileri yılda 20 gün izin hakları bulunmaktadır. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yayımlanacak güvenlik korucusu alımı ilanlardan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza
Hamza - 2 yıl Önce

Nezaman ödenecek bu tanzimat