Okulların açılması konusunda kesin karar verildi!

Okulların 31 Ağustos’ta açılmasına yönelik kesin karar verildi. İşte yaşanan son dakika gelişmesi.

Okulların açılması konusunda kesin karar verildi!

Bugün toplanan Bilim Kurulu toplantısından okulların açılması ile ilgili önerilerin sunulması bekleniyordu. Yapılan toplantıda yaşanan sürecin kapsamlı bir şekilde ele alındığı ve konuyla ilgili durumun Milli Eğitim Bakanlığı’na aktarıldığı belirtildi. Yaşanan bu süreç ile birlikte kesin karar verecek olan kurum Milli Eğitim Bakanlığı olurken Milli Eğitim Bakanlığı adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk basın açıklaması yaparak alınan kararı açıkladı.

Okullara yeni bir ara

Daha önce de okulların açılmasına yönelik kararın bilim kurulu önerilerine göre alınacağını söyleyen Bakan Selçuk, bu doğrultuda okulların açılışının ertelendiğini söyledi. Yüz yüze eğitim için yapılan bu erteleme sonrasında 2020-2021 eğitim-öğretim sezonunun 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle başlaması kararlaştırıldı. Yüz yüze eğitim için belirlenen tarih ise 21 Eylül. Ancak seyreltilmiş şekilde yapılacak olan bu başlangıç ile birlikte tüm öğrencilerin aynı anda okula başlamayacağı da özellikle vurgulandı.

Yüz yüze eğitim nasıl başlayacak?

Yapılan açıklamalar sonrasında gözler 21 Eylül’e çevrilirken Bakan Selçuk bu konuda da bazı detayları aktardı. Tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde yapılacak eğitimlerde, belirli sınıflar ile başlangıç yapılacak. Bu süreye kadar ise uzaktan eğitim konusunda tüm öğrencilere gerekli destek online ve TV aracılığı ile sağlanacak.

Bakan Selçuk, “Biz aşamalı ve seyreltilmiş derken belli sınıf düzeylerinin öncelikli olarak açılmasından, derslerin ve konuların seyreltilmesi, tam olarak içeriğin tam olarak, yüz yüze, aynı saat içinde değil de belirli nokta ve konuların işlenmesini kast ediyoruz. Seyreltilme konusunda açık elbette uzaktan eğitim, canlı dersler ve EBA televizyonu vasıtasıyla giderilecek. Teşekkür ediyorum, iyi akşamlar diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Said
Said - 2 yıl Önce

Vaka sayısı artıyor uzaktan eğitim taraftariyiz