Öğrencilere Yurt Ücretleri Geri Ödenecek!

Üniversitelerin eğitimine 3 ay ara verilmesi sonrasında öğrencilerin yurt ücretlerinin durumu merak konusu.Bakan Kasapoğlu alınan yurt ücretlerinin geri verileceğini belirtti.

Öğrencilere Yurt Ücretleri Geri Ödenecek!

Türkiye’de de ilk korona virüs vakasının görülmesinin ardından yetkililerden önlem amaçlı ilk ve orta dereceli okullar ile yükseköğretim kurumlarındaki öğrenciler için 3 hafta eğitim öğretime ara verilmiş olup bu noktada okullarda eğitim uzaktan devam edecekken üniversitelere ise 3 hafta eğitim arası verilmiş oldu. Birçok üniversite öğrenci ise yurt için ödedikleri ücretleri merak etmekte olup bu doğrultuda bir açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi. Hem burs, kredi hem de yurt ücretlerine ilişkin bakanın yapmış olduğu açıklama haberimizin devamında yer alıyor.

Burs ve Kredi Devam Edecek

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu eğitime ara verilmesinin ardından Koronavirüs (Kovid-19) ciddi bir salgın ve bununla ilgili mücadele hem zaruri birtakım durumları ortaya koymayı hem de bu zaruri kararları da acil bir şekilde zaman zaman almayı gerektiriyor. Dün gece biliyorsunuz umreden dönen vatandaşlarımızla ilgili Bilim Kurulunun, Sağlık Bakanlığı'mızın bu yöndeki ihtiyacı söz konusu oldu” ifadeleriyle konuya dikkat çekti ardından ise kredi ve burs ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu "Gerek burs ödemeleri gerek kredi ödemeleri hiçbir şekilde kesintiye uğramaksızın devam edecek” ifadesi ile eğitime ara verilen aylarda da ödemelerin olacağını açıkladı.

Yurt Ücretleri Geri Verilecek

Burs ve kredi ile ilgili açıklamalarından sonra Kasapoğlu tarafından yurt ücretlerine de ilişkin bir açıklama geldi.

Son dakika önlemi olarak umreden dönen vatandaşların yurtlara alınması ile ilgili olarak “Başta Ankara'daki yurtlarımız olmak üzere Konya'daki yurtlarımızla birlikte öğrencilerimizin, zaten tatil olması hasebiyle 300 bine yakın öğrencimiz evlerine gitti. Bir kısmı da gitme aşamasında, mevcut müsait olan yurtlarımıza da bu misafirlerimizi alma durumuyla bir çalışmayı başlattık." dedi.

Ardında yurt ücretleri ile ilgili olarak ise "Yurtlarımızda bu sürede kalmayan öğrencilerimizi izin kapsamının dışında tuttuk, malum 75 gün izinleri var onun haricinde tutuyoruz. Yine kalmadıkları takdirde ücret almıyoruz, ücret ödeyenler bazen soruyorlar, onların da ücretlerini yarından itibaren iade etmeye başlayacağız.

Bu vesileyle ben özellikle dün akşam fedakarlıkla bu anlamlı çalışmaya katkı sağlayan çok değerli genç arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 00:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 4 ay Önce

istanbulda, üniversitede öğrenim gören öğrenci özel yurtta kalmaktadır.
3 haftalık tatilde para ödemek istemiyoruz. her ay için senet vermiştik... bakanlık özel yurtlar için de bir yönetmelik çıkarmalıdır.
özel yurtlar zaten çok pahalı... tatilde de para ödemek istemiyoruz

Özlem
Özlem - 4 ay Önce

Merhaba özel yurtlar için de desteklerinizi rica ederim

Yağmur
Yağmur - 4 ay Önce

Özel yurtlara para ödemek istemiyoruz

hatice
hatice - 4 ay Önce

üniversitelerde bahar dönemi ders yok, işlenmeyecek. özel yurtta kalıyoruz, özel yurtları boşalttık,
olağanüstü sebepten dolayı, memleketlere gittik.. bizden senet almışlardı.
kalmadığımız ayların parasını ödeyemeyiz, ödemeyeceğiz... bakanlıklar bir çare bulsun...

YARDIM EDIN
YARDIM EDIN - 4 ay Önce

lütfen özel yurt ücretleri için bir açıklama gelsin bakanlarımızdan 3 aylık kalmadığım yurdun ücretini ödemek istemiyorum malum mücbir sebepler var ortada LÜTFENÇOOOKk ÇARESİZİM

Zeynep demir
Zeynep demir - 4 ay Önce

Yanlış karar insanları keriz yutduna koymak çok yanlış resmen gasptır yetkili kişilere sesimizi duyuralım

Şükriye Güler
Şükriye Güler - 4 ay Önce

Özel yurtların durumu ne olacak.Girerken senet imzalamıştık.Lütfen bakan bey , özel yurtların durumunuda netleştirsin.

Türker
Türker - 4 ay Önce

Acilen özel yurt ödemeleri için karar çıkartılmalı kalmadığınız yurdun parasını niye ödeyelim ama senet aldılar çok karışıklık olacak