Öğrencilere Müjde Ders Saatleri Azalıyor!

Milyonlarca öğrenci için müjdeli haber geldi. Öğrencilerin ders saatleri azalacak ve teneffüs uzunlukları arttırılacak! İşte yeni sistemin önemli detayları ve yeni ders saatleri hakkında tüm bilgiler…

Öğrencilere Müjde Ders Saatleri Azalıyor!

Geçtiğimiz günler itibariyle açıklanması beklenen ancak yapılan yeni bir duyuruyla birlikte eğitimdeki vizyonun, ezberci zihniyetin ortadan kaldırılacağı belirtilen; yeni eğitim sisteminin detayları 23 Ekim günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ nde kamuoyuna aktarılacak.

Resmi açıklanması henüz gerçekleştirilmeyen ancak detayların netleşmeye başladığı eğitimdeki bu düzenlemede ‘ ezberci zihniyet ‘ olarak ifade edilen sürecin ortadan kaldırılacağı aktarılıyor. Üstelik bu düzenlemede, milyonlarca öğrenci için de müjdeli bir haber yer alıyor.

Milyonlarca öğrenciye müjdeli haber!

Öğrencilerin eğitimde, kendi yetenekleri doğrultusunda ilerlemesi, fiziksel ve işitsel özelliklerinin geliştirilmesi gibi önemli konu başlıklarında düzenlemelerin ve geliştirilmelerin yapılacağı aktarılırken; hemen hemen her ilgi alanı için de atölye ve çalışma ortamları, öğrenme ve pekiştirme fırsatları yaratılacağı ifade ediliyor. İlgili düzenleme kapsamında da öğrencilere uygulanan günlük eğitim süresinde azaltmaların yapılacağı, teneffüs sürelerinin uzatılacağı ve eğitimin daha keyifli, öğrencilerin daha çok istekli olacağı sürelere çekileceği bilgilerine yer veriliyor. 2019 yılı eğitim düzenlemesine ilişkin tüm haberlerden ve yeni detaylardan anında haberdar olmak için iOS ve Android mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız!

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE