OGM 5 Bin Personel Alımı Mülakatsız Olsun Talepleri!

Orman ve Tarım Bakanlığına bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere 5 bin personel memur alımı yapılacak. 11 Nisan tarihine açıklanan 5 bin personel alımı açıklamalarının ardından adaylar tarafından ve milletvekilleri tarafından alımların mülakatsız yapılması istekleri arttı.

OGM 5 Bin Personel Alımı Mülakatsız Olsun Talepleri!

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğünde 5 bin personel alımı yapılacak. 11 Mayıs tarihinde yapılan açıklamada; OGM'nin personel ihtiyacının giderilmesi için 5 bin memur alımı yapılacağı ifade edildi. Bu alımlardan 2 Bin 700 kişi orman muhafaza memuru, 1.200 kişi ise mühendis kadrosunda olacağı belirtildi. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalarda mülakat ise alımların gerçekleşeceği belli oldu. Buna göre alımlarda uygulanacak olan mülakat için, gerek adaylar tarafından gerekse mecliste milletvekilleri tarafından yoğun bir şekilde tepkiler geliyor.

5 BİN PERSONEL ALIMI MÜLAKAT İLE YAPILACAK;

Kahramanmaraş Milletvekili Sefa Aycan, yaptığı açıklamalarda mülakat sisteminin olmasının yanlış olduğunu ifade etti. Bilindiği gibi Tarım ve Orman Bakanlığına yapılacak personel alımları için uzun zamandır alım yapılması bekleniyor. Buna karşın adaylar alımlarda mülakat engeline takılmak istememekteler.

SAĞLIK BAKANLIĞI MÜLAKAT YAPMAYACAK;

Sağlık Bakanlığına gerçekleşecek olan personel alımlarında mülakat uygulanmayacağı açıklandı. 12 bin sağlık personel alımları için Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda mülakat olmayacağı ifade edildi. Adaylar aynı uygulamayı OGM 5 bin memur alımında da uygulanmasını istemekteler. KPSS puanı ile başvuru yapacak olan alan adaylar mülakat sınavlarında şeffaf bir sistemin olmasını istemekteler. OGM personel alımları ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

OGM 5 Bin personel alımı mülakat sistemi ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirisiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orman mühendisi
Orman mühendisi - 4 yıl Önce

87 puan ile atamadım. 5 yıldır özel sektörde orman mühendisiyim mülakattan elendim. Alımlarda mülakat olmasın. Hakkımız yeniliyor devlet büyüklerimiz özellikle sayın bakanımız Bekir pakdemirli kpss bazlı alım istiyoruz. Lütfen sesimizi duyun.

Bülent
Bülent - 4 yıl Önce

Mülakat yapılmasın, kaç yıldır bu alımın yolu gözleniyor, şaibe ve hüsrana dönüşmesin

Hüseyin gök
Hüseyin gök - 4 yıl Önce

Mülakatsız alım olsun zaten 68 atanıyorsunuz

Sadri
Sadri - 4 yıl Önce

Düdüz lise mezunları neden başvuru yapamıyor azından mı ölsüne düz lise mezun ları

rüveyda mace
rüveyda mace - 4 yıl Önce

Mülakata hayır torpile hayir helal atama istiyoruz

Ormanmühendisi37
Ormanmühendisi37 - 4 yıl Önce

Orman mühendisleri sözlü mülakat istemiyor....

Kadir Özgen
Kadir Özgen - 4 yıl Önce

Lütfen bu konu hakkında elinizden geleni yapın ogm de mülakat olmadan alım yapılsın liyakat esas alınsın

Mücahit Arslan
Mücahit Arslan - 4 yıl Önce

Sayın yetkililere sesleniyorum
O.G.M. Alımları mülakatla değil liyakat ile olsun