O Belediyede Çalışanlara Yüzde 21 Zam ve İkramiye Sürprizi

O Belediye Başkanlığında çalışanlar için yüzde 21 zam sürprizi geldi. Toplu sözleşme imzalandı ve işçiler iki yıllık sözleşmeye göre 1 mayıs ve kadınlar gününde izinli sayılacaklar.

O Belediyede Çalışanlara Yüzde 21 Zam ve İkramiye Sürprizi

Gemlik Beleyesi Başkanlığında çalışan çalışanlara zam sürprizi geldi. Buna göre DİSK genel İş Sendikası ile Belediye Başkanlığı arasında bir sözleşme imzalandı. Sözleşme iki yıl geçerli olacak.

VERİLEN HAKLARI;

Belediye işçileri için sözleşme imzalama töreni gerçekleştirildi. Burada yapılan açıklamalara göre Başkan Mehmet Uğur Sertaslan, önemli açıklamalar yaptı. Belediye personelinin biraz daha rahat edebilmeleri için biri parça iyileştirme gerektiğini ifade etti. Bunun için gereli çalışmanın yapıldığını ifade eden Sertaslan, diğer bir sürprizine göre şirket çalışanları için oldu. Gemtaş'a bağlı çalışanlar için Temmuz ayında sözleşme imzalanacak. Buraya bağlı çalışanlar için zam yapılacağı ifade edildi.

İmzalanan sözleşme iki yıl geçerli olacak. Buna göre 8 Mart Kadınlar gününde kadın çalışanlar izinli olacaklar. 1 Mayıs işçi bayramında da kadrolu olarak çalışan işçiler için ikramiye ödemesi yapılacak.

Disk Genel İş Sendikası yetkilisi Selahattin Atak tarafından yapılan açıklamaya göre son olarak 11 yıl önce Gemlik belediyesi ile toplu sözleşme imzaladıklarını dikkat çekerek Toplu İş Sözleşmesinin işçilere hayırlı olsun dileklerini sundu.

YÜZDE 27 ZAM;

Diğer yandan Bilecik Pazar İlçesinde de geçtiğimiz günlerde Belediye İş Sendikası ile belediye arasında iki yıl geçerli sözleşme imzalandı. Buna göre çalışanlara yüzde 27 oranında zam yapıldı. İkinci yılda memur maaş zammı ile enflasyon farkları ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 14:26
YORUM EKLE