NVİ 2019 Yılı Memur Alımı İçin 5 Bin Kişilik İlan Bekleniyor!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü NVİ, il ve ilçelerdeki teşkilatlarına 2019 yılı memur alım ilanları bekleniyor. Başvurular ne zaman başlayacak? Son gelişmeler neler?

NVİ 2019 Yılı Memur Alımı İçin 5 Bin Kişilik İlan Bekleniyor!

2019 yılı kamu kurumu memur alım ilanları kapsamında beklenen personel alım ilanlarından bir tanesi de İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personel alımlarıdır.

2018 yılında KPSS'den (Kamu Personeli Seçme Puanı) yeterli düzeyde puan alan adayların gözleri kamu kurumlarından gelecek alımlara çevrilirken NVİ 5 bin memur alım ilanları açıklanmadı. Lisans mezunu adaylar için geçtiğimiz günlerde genel yetenek ve genel kültür oturumları ile Kpss A grubu oturumları gerçekleşti. Buna göre sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni puanlar kullanılacak. Ayrıca nüfus müdürlüklerinde artan iş yükü nedeniyle e-nüfus sendikası genel başkanı Ali Kart yeni personel atamalarının şart olduğu ifadelerini kullanmıştı. Kamu kurumlarında beklenen ilanlar şu şekilde;

PTT 5 bin personel alımı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP, işçi ve personel kadrolarında 4 Bin 321 personel alımları gelmekte. Diğer bir alım ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü taşra birimlerine 5 bin personel alımları gelmektedir. NVİ memur alımında beklenen başvuru şartları neler?

BAŞVURU ŞARTLARI;

Eğitim şartlarında en az ön lisans mezunu olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunda belirtilen 48/a bendindeki genel şartları taşımak, kamu haklarından mahrum olmamak, yaş şartında 35 yaşını doldurmamış olmak, kpss puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almış olmak, kpss sıralamasından 5 katı kadar aday sıralamasında olarak sözlü sınavlardan başarılı olmak, açıklanacak olan genel ve özel diğer şartları taşımak gerekli olacaktır. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz vatandaş
İşsiz vatandaş - 2 yıl Önce

Ha bu gün ha yarın yaşlandık gittik bekleye bekleye sizin işiniz var demi tuzunuz kuru Allah bildiği gibi yapsın sizi

yasin
yasin - 2 yıl Önce

yayınlıyorsanız yayınlayın artık ya iş yok iş.Ne evlenebiliyoruz ne başka bir şey yapabiliyoruz

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Yeter ya yayınlamıyorsa yayınlansın sadece söz var icraat göremiyoruz

A kişisi
A kişisi - 2 yıl Önce

aile baskısı,toplum baskısı,sevdiği insanla evlenememe ardından depresyon tek sebebi de işsizlik

gamze
gamze - 2 yıl Önce

çürüdük be kardeşim hiç mi acımanız yok puanla rezil olmak budur

Hatice demirci
Hatice demirci - 2 yıl Önce

Yaş şartı neden hep 35 biz aç kalmaya mahkum bırakılalım... Bu adaletsizlik ya...

Hasan yılmaz
Hasan yılmaz - 2 yıl Önce

Temmuz bitti artık açıklanmalı

Uğur pektaş
Uğur pektaş - 2 yıl Önce

Aylar önce mecliste onaylanmamış mıydı beş bin olması olayı.Neden ilana çıkmıyor