Nüfus Randevusu Nasıl Alınır? Ehliyet, Kimlik Online Randevu!

İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde gerçekleştirilen işlemler için randevu almak gerekmektedir. Ehliyet ve kimlik işlemleri için nüfus randevusu nasıl alınır?

Nüfus Randevusu Nasıl Alınır? Ehliyet, Kimlik Online Randevu!

Nüfus Randevusu Nasıl Alınır?

Nüfus Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre 21/09/2020 yılında vatandaşlar. T.C kimlikleri' nin üzerine sürücü belgelerine ait "tek kart" sistemi ile bilgilerini yükleterek kullanabilecek. Ancak uygulama randevu sistemi ile gerçekleşecek ve işlem için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Böylece kimlikler de sürücü belgesi bilgileriniz yer alacaktır. Tek kart sisteme geçilmesi uzun zamandır konuşuluyordu. Yasa doğrultusunda tek kart ile tüm işlemleri yapmak mümkün olacaktır. İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu' nun yaptığı açıklamada "Teknolojinin bütün haliyle birlikte vatandaşımızın işlerini kolaylaştırması konusunda kullanılmasını sağlayan ve hakikaten her yıl milyonlarca nüfus ve vatandaşlık işlerine giren, hizmet alan milyonlarca vatandaşımızın memnuniyetini sağlamak için çaba sarf eden, büyük bir devrimi gerçekleştiren arkadaşlarımı tebrik ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu. Peki, tek kart için vatandaşlar nüfus randevusunu nasıl alacak?

Nüfus Online Randevu Nasıl Alınır?

Nüfus randevusu alabilmek için randevu.nvi.gov.tr adresine giriş yaparak Nüfus ve Vatandaşlar İşleri Genel Müdürlüğü seçeneğini seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda "Alo 199" iletişim numarasını arayarak müşteri temsilcisinden randevunuzu oluşturabilirsiniz. Yeni tip kimlik kartına sürücü bilgileriniz yüklenerek randevu sonrasında 1 hafta içerisinde yükleme gerçekleşecektir. Yeni tip tek kimlik kartının içerisine tanımlanan sürücü kimlik bilgilerinizin geçerlilik süresi dolduğu zaman yenilenmesini yapmalısınız. Aksi halde sürücü bilgileriniz kimliğinizden otomatik olarak silinecektir. Alınan randevular doğrultusunda yoğunluk söz konusu olabileceği için yaklaşık 1 haftayı bulacaktır.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 13:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nejla ulutaşoğlu
Nejla ulutaşoğlu - 2 yıl Önce

Adres değişim