Noel O Ülkelerde Yasaklandı! İşte Nedeni

Her yıl dünyanın dört bir tarafından kutlanan Noel bayramı ve kutlamaları o ülkelerdede yasaklandı. Brunei ve Tacikistan'dan sonra Somali de Noel kutlamalarını yasakladı.

Noel O Ülkelerde Yasaklandı! İşte Nedeni

Her yıl dünyanın dört bir tarafından kutlanan Noel bayramı ve kutlamaları o ülkelerdede yasaklandı.  Brunei ve Tacikistan'dan sonra Somali de Noel kutlamalarını yasakladı.

Aylan'ın babasından Noel mesajı
Somali hükümeti Noel kutlamalarını bir Hristiyan adeti olduğu gerekçesiyle yasakladı.

Somali Din İşleri Bakanlığı yetkilisi Muhammed Hayrov, "Yeni yıl etkinlikleri İslam kültürüne aykırıdır. Müslüman bir toplumun inancını zedeleyebilir" dedi.

Hayrov, kutlamalara müdahale için güvenlik güçlerine talimat verildiğini belirterek, otel ve eğlence merkezlerinde kutlamalara müsaade etmeyeceklerini duyurdu.

Brunei'de halkın büyük bölümünün Müslüman olduğunu belirten Sultan Hassanal Bolkiah, ülkedeki yılbaşı kutlamalarının İslam geleneğine aykırı olduğu gerekçesi ile yasaklamıştı.. 

Tacikistan Eğitim Bakanlığı da bir genelge yayınlayarak, Noel ağacı süslenmesini ve havai fişeklerle yeni yıl kutlaması yapılmasını yasakladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 08:07

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE