Nevruz için hazırlıklar başladı!

Nevruz için geri sayım başladı. Diyarbakır'da nevruz için güvenlik güçlerince olağan üstü önlemler alındı. İşte Diyarbakır'dam ilk görüntüler.

Nevruz için hazırlıklar başladı!

Nevruz için geri sayım başladı. Diyarbakır'da nevruz için güvenlik güçlerince olağan üstü önlemler alındı. İşte Diyarbakır'dam ilk görüntüler.

DAKİKA DAKİKA DİYARBAKIR'DAKİ NEVRUZ KUTLAMASI

10.20. Saat 11:00'da başlaması planlanan Diyarbakır nevrozuna gelen yurttaşlar alanda halay çekiyor.
09.12 Diyarbakır'daki nevruz alanının an itibariyla kuş bakışı fotoğrafı

Fotoğraf Twitter/ @ecegoksedef

08.58 Diyarbakır'daki nevruz alanına gelişler başladı. 3 noktada güvenlik noktası var.

Fotoğraflar Twitter / @kadirkonuksever

Nevruz etkinliği öncesi Diyarbakır’daki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Terörle Mücadele, Asayiş ve Trafik Şube müdürlüklerine bağlı 300 polis, kentin 10 ayrı noktasında uygulama yaptı. Güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, şüphe duydukları araçları durdurarak arama yaptı. Kent merkezindeki otellerde kalan müşterilerin kimlik bilgileriyle ilgili titiz çalışma yapan polis, bugün kutlanacak Nevruz öncesi geniş önlem aldı.

Bu arada polis, karayollarında da araçlarda hassas aramalar yaparken, umuma açık işyeri ve eğlence merkezlerinde de kimlik ve üst araması yaptı.

YAKILACAK ATEŞ İÇİN 1 TON ODUN GETİRİLDİ

Temizlik çalışmalarının sürdüğü alanda yakılacak olan ateş için bir ton odun getirildi. Nevruz tertip komitesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre alanda 100 erkek ve kadın olmak üzere 200 seyyar lavabo kuruldu. Parti üyeleri, zabıta ve polis ekiplerinin aralarında olduğu 4 bin 500 kişi ise alanda güvenlik önlemi alacak. 5 arama noktasının kurulduğu alanın çevresi ise bariyerler tarafından çevrildi.

Batman'daki gösterilerde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Halkın bir araya gelmesini nasıl engellediklerine tanık oluyoruz. Halk iradesinin arkasında korkusuzca, cesurca durmaya devam ettikçe bu faşizm bu topraklarda artık yaşayamayacaktır" dedi.

Demirtaş, bugün Diyarbakır'da gerçekleştirilecek olan Nevruz kullamalarına çevre illerden de katılım beklediklerini ifade ederek, "İnadına ve ısrarla, bugün Batman'da kutlayamadığımız engellenen Newroz ateşini yarın milyonlarla Amed Newroz bayramında hep birlikte yakalım" diye konuştu.

Çevre illerden Diyarbakır'a gidecek olanların kente girişine izin verilip verilmeyeceği bilinmiyor.

 DHA/BBC


Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 12:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE