Neden Darbe Yapmak İstediler

Dün akşam saatlerinde FETÖ üyeliği tespit edilen personeller tarafından yapılmak istenen darbede ki asıl amaç neydi? Neden darbe yapılmak istendi? Bu girişime neden başvurdular? İşte yanıtları

Neden Darbe Yapmak İstediler
Dün akşam saatleri ile Türkiye adeta şok yaşadı. Beklenmeyen bir anda haber bültenlerinde Askerin Darbe Girişimi başlıkları ile korku dolu anlar yaşayan halk sokaklara dökülerek darbeyi engellemek ve olayların büyümemesini sağlamak için yürüyüşler düzenledi. Şuana kadar tespit edilen bin 500'den fazla kişi gözaltına alındı sorguları devam eden personeller adli makamlara sevk edilmekte olup yargı süreçlerinin ardından tutuklanarak hapis cezasına çarptırılmaktadır. Peki bu FETÖ üyeliği tespit edilen personeller neden darbe yapmak istedi? esas amaçları neydi?

Amaçlarına Ulaşsaydılar...

Akşam saatlerinde başlayan darbe girişimleri gece geç saatlere kadar sürdü. Ankara ve İstanbul'da patlama sesleri duyuldu. Savaş uçakları ve helikopterler kamu binalarını ateş altına aldığı gibi bazı noktalarda da sokaklarda yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlara saldırı gerçekleştirdi. FETÖ örgütü ile ülkemiz uzun yıllar mücadele vermiş ve bu örgüte yardım, yataklık edenler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Darbe girişiminde bulunan askeri grubun FETÖ örgütü ile bağlantısı olduğu için darbe girişiminin bu sebepten ötürü yapıldığı tahmin edilmektedir. Darbe girişiminde bulunan personeller polis tarafından gözaltına alınmış olup bazı bölgelerde silahlarını teslim aldıkları askerleri polisler güvenli bölgelerde bekletmekte ve buralardan mahkemelere sevk etmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE