Nasıl Komiser Olunur? Komiser Olma Başvuru Şartları ve Aranan Şartlar

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak üzere komiser nasıl olunur? Komiser olma, başvuru şartları ve detayları nedir.

Nasıl Komiser Olunur? Komiser Olma Başvuru Şartları ve Aranan Şartlar

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) kapsamında öğrenci alımları gerçekleştirmektedir. Komiser olmak isteyen adayların PAEM'e müracaat etmesi ve kazanması gerekmektedir. Peki Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli komiser nasıl olunur? Komiser olma şartları ve detayları nedir.

KOMİSER NASIL OLUNUR?

Komiser olabilmek için adayların öncelikle üniversitelerin dört yıllık eğitim veren lisans bölümlernden bir tanesinden mezun olması gerekmekte olup Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilen Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM)'e müracaat etmesi gerekmektedir. Müracaatın sonrasında adayın sınavlarda başarılı olması gerekiyor. Peki PAEM komiserlik için aranan şartlar nedir.

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
KPSS girmiş olmak
Sağlık problemi olmamak
Boy - kilo orantılı olmak
Fiziğinde kusur olmamak

Yukarıda komiser olmak için aranan şartların ne olduğuna dair bilgiler verilmiştir. Buna göre adayların bu ve yine ilan da yayımlanan niteliklere sahip olması gerekiyor. Komiser yardımcılığı ilanı yayımlandığında İşin Olsa sayfamız aracılığı ile sizlere ilan hakkında bilgi vereceğiz. Genel olarak komiser yardımcılığı alımları senede bir kere yapılmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif
arif - 3 yıl Önce

üniversite 2.sınıf okuyorum (lise mezunu pöh alımı bu senede yapılsın diye hergün dua ediyorum) inşAllah yüzümüz güler

Merve
Merve - 2 yıl Önce

Üniversite okumadan Da direk polis akademisini 1 veya 2 yıl eğitim ve okuduktan sonra iyi not alırsak hemen komiser olabiliyor muyuz Dayım PÖH bana öyke dedi

ilayda
ilayda - 1 yıl Önce

ben şuan 13 yaşamdayım büyüdüm de polis olmak istiyorum inşAllah şimdiki abla ve abilerim gibi vatanıma bayrağıma hayırlı bir evlat olmak istiyorum

Muhammet
Muhammet - 2 yıl Önce

O şerefli üniformayi giymek insALLAH bizede nasip olur (AMÎN)

yaşar
yaşar - 2 yıl Önce

kolunda ufak bir kesik olsa hehangi bişey olurmu

Mustafa
Mustafa @yaşar - 2 yıl Önce

Olmaz diye biliyorum

besime
besime - 2 yıl Önce

iki yıllık polis okuduktan sonra en başarılı olan komuser veya komser yadımcısı olsun dört yıllık üniversite bilgilerle sanki ne faydası olacak dört yıllık okuyup boşta kalan universite ogrenciler çok var bu nasıl ouyorda söyleyin?

Emir
Emir - 2 yıl Önce

Meslek lisesindekilerde olabilir mi?